Anton Shunin uzoq yillar davomida Dinamo jamoasida darvozabon sifatida o‘ynagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Dinamoning Valeriy Karpin boshchiligidagi o‘yinini baholadi. Ma’lumki, Rossiya terma jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin joriy yilning iyun oyida poytaxt jamoasi Dinamoga rahbar etib tayinlangan edi.
Shuninning so‘zlariga ko‘ra, Karpin butunlay yangi futbol tizimini qurmoqda. Jamoa o‘yini murakkab kombinatsiyalar va hujumga yo‘naltirilgan harakatlar asosida tashkil etilmoqda.
Hozircha jamoaning o‘yini shakllanish bosqichida bo‘lsa-da, natijalar ijobiy. Shuning ta’kidlashicha, ikki o‘yinda to‘plangan 4 ochko yaxshi natija hisoblanadi.
Shuningdek, Dinamo Rossiya chempionatida to‘rt ochko jamg‘arib, Fonbet Rossiya kubogi guruh bosqichining birinchi turida ham muvaffaqiyatli ishtirok etdi. Moskvada o‘tgan uchrashuvda Dinamo Sochi jamoasini 3:2 hisobida mag‘lub etdi.
Shanba kuni Dinamo jamoasi Karpin boshchiligida Krasnodar klubi bilan uchrashadi. Mazkur o‘yin Toshkent vaqti bilan soat 22:30 da boshlanadi.

Карпин внедряет новую футбольную систему в Динамо
Он оценил игру Динамо под руководством Валерия Карпина. Известно, что главный тренер сборной России Валерий Карпин был назначен руководителем столичной команды Динамо в июне этого года.
По словам Шунина, Карпин строит совершенно новую футбольную систему. Игра команды организована на основе сложных комбинаций и атакующих действий.
Хотя игра команды пока находится на стадии формирования, результаты положительные. Он отметил, что 4 очка, набранные за два матча, являются хорошим результатом.
Кроме того, Динамо набрало четыре очка в чемпионате России и успешно выступило в первом туре группового этапа Кубка России Фонбет. В матче, прошедшем в Москве, Динамо одержало победу над командой Сочи со счетом 3:2.
В субботу команда Динамо под руководством Карпина встретится с клубом Краснодар. Этот матч начнется в 22:30 по ташкентскому времени.