Isak “Nyukasl”da qolishni emas, “Liverpul”ga o‘tishni istaydi
“Nyukasl” hujumchisi Aleksandr Isak hanuzgacha “Liverpul” jamoasiga o‘tishni istamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq “Liverpul” klubi Isak uchun 130 million yevroga yaqin miqdorda taklif kiritgan edi, biroq “Nyukasl” rahbariyati bu taklifni rad etdi. Shu sababli ikki jamoa o‘rtasidagi muzokaralar vaqtincha to‘xtatildi.
“Nyukasl” klubi Aleksandr Isak bilan yangi shartnoma tuzishni rejalashtirmoqda, biroq futbolchining o‘zi bu fikrga qo‘shilmayapti. U “Liverpul”ga o‘tishni istaydi va hozircha yangi shartnoma bo‘yicha muzokara olib borishga tayyor emas.
Manbalarga ko‘ra, Aleksandr Isak transfer masalasini yana ko‘rib chiqish uchun klubga rasmiy so‘rov bilan murojaat qilishi mumkin. Eslatib o‘tamiz, Isakning amaldagi mehnat shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan.
Shunday bo‘lsa-da, futbolchi o‘z kelajagini “Liverpul”da ko‘rayotgani aytilmoqda. Hozircha tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishilmagan.

Исаак хочет не остаться в "Ньюкасле", а перейти в "Ливерпуль"
Нападающий «Ньюкасла» Александр Исаак по-прежнему хочет перейти в команду «Ливерпуль». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее клуб «Ливерпуль» сделал предложение около 130 миллионов евро за Исака, однако руководство «Ньюкасла» отклонило это предложение. В связи с этим переговоры между двумя командами временно приостановлены.
Клуб «Ньюкасла» планирует заключить новый контракт с Александром Исааком, однако сам футболист не согласен с этой идеей. Он хочет перейти в «Ливерпуль» и пока не готов вести переговоры о новом контракте.
По информации источников, Александр Исаак может обратиться в клуб с официальным запросом, чтобы еще раз рассмотреть вопрос о трансфере. Напоминаем, что действующий трудовой контракт Исаака рассчитан до 2028 года.
Тем не менее, сообщается, что футболист видит свое будущее в «Ливерпуле». На данный момент соглашение между сторонами не достигнуто.