Gavi: Barselona hozir ham kuchli va birlashgan
"Barselona" futbol klubi yarim himoyachisi Gavi jamoaning hozirgi holati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, jamoa oldingi mavsumda erishilgan natijalarni yanada rivojlantirish uchun barcha imkoniyatlarga ega. Yigirma yoshli ispaniyalik futbolchi fikriga ko‘ra, "Barselona" bugungi kunda o‘tgan mavsumdagi darajasini saqlab qolgan, hattoki ba’zi jihatlarda kuchaygan.
Gavi uchun eng asosiy narsa – bu jamoaning oldingi ruhiy holatini saqlab qolish va g‘alabaga intilishni yo‘qotmaslikdir. Uning fikricha, agar jamoa o‘z maqsadiga ishonch bilan harakat qilsa, barcha sovrinlarni qo‘lga kiritishi mumkin.
O‘tgan mavsumda "Barselona" Ispaniya chempionati – La Ligada g‘olib bo‘ldi, shuningdek, Ispaniya kubogi va Superkubogini ham qo‘lga kiritdi. Chempionlar Ligasi musobaqasida esa jamoa yarim final bosqichigacha yetib bordi.
Jamoa a’zolari yangi mavsumda ham yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan. Gavi intervyusida, jamoaning birligi va g‘alabaga bo‘lgan ishtiyoqi asosiy omillar ekanini alohida ta’kidladi.

Гави: Барселона сейчас тоже сильная и сплоченная
"Барселона" футбольного клуба полузащитник Гави высказал свое мнение о текущем состоянии команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда имеет все возможности для дальнейшего развития результатов, достигнутых в прошлом сезоне. Двадцатилетний испанский футболист считает, что "Барселона" на сегодняшний день сохранила уровень прошлого сезона, даже в некоторых аспектах усилилась.
Для Гави самое главное – это сохранить прежнее моральное состояние команды и не терять стремление к победе. По его мнению, если команда будет уверенно двигаться к своей цели, она сможет завоевать все трофеи.
В прошлом сезоне "Барселона" стала победителем чемпионата Испании – Ла Лиги, а также завоевала Кубок Испании и Суперкубок. В Лиге чемпионов команда дошла до полуфинала.
Члены команды также поставили цель добиться высоких результатов в новом сезоне. В интервью Гави отдельно отметил, что единство команды и стремление к победе являются основными факторами.