Rafinya: «Barselonaga kelishni istamagan o‘yinchi kerak emas»
"Barselona" klubi vingeri Rafinya Dias Nikko Uilyamsning transferi amalga oshmay qolganiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan yili bo‘lgani kabi, bu yil ham "Barselona" klubi "Atletik" Bilbaodan ispaniyalik futbolchini jamoaga qo‘shib olishga urindi, biroq bu harakat muvaffaqiyatsiz yakunlandi. Transfer deyarli yakuniga yetgan edi, lekin Nikko Uilyams kataloniyaliklar taklifiga rad javobini berdi.
U "Atletik" bilan shartnomasini 2035 yilgacha uzaytirdi va bu safar uning qarori qat’iy bo‘ldi. Rafinya Dias bu borada shunday dedi: "Agar kimdir 'Barselona'da o‘ynashni istamasa, u bu klubga kelmasligi ma’qul.
Ochig‘ini aytganda, jamoamizda o‘ynashni istaydigan va bu futbolka uchun kurashadigan yuqori darajadagi futbolchilar borligini ko‘rish quvonchli." Qizig‘i shundaki, Nikko Uilyams aynan Rafinya o‘ynaydigan pozitsiyada harakat qiladi. "Barselona" esa ushbu holatga javoban yangi futbolchi bilan shartnoma imzoladi.
Klub "Manchester Yunayted"dan Markos Reshfordni ijaraga oldi va shu orqali Rafinya uchun raqobatchi paydo bo‘ldi. Shu tariqa, klub tarkibida raqobat kuchaydi va bu jamoaning oldinga intilishiga xizmat qiladi.

Рафинья: «Игрок, который не хочет приезжать в Барселону, не нужен»
Вингер клуба "Барселона" Рафинья Диас прокомментировал неудачу с трансфером Никко Уильямса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как и в прошлом году, в этом году клуб "Барселона" пытался подписать испанского футболиста из "Атлетика" Бильбао, но эта попытка закончилась неудачей. Трансфер был почти завершен, но Никко Уильямс отказал каталонцам.
Он продлил контракт с "Атлетиком" до 2035 года, и на этот раз его решение было окончательным. Рафинья Диас сказал по этому поводу: "Если кто-то не хочет играть в 'Барселоне', лучше, чтобы он не приходил в этот клуб.
Честно говоря, приятно видеть, что в нашей команде есть высококлассные футболисты, которые хотят играть и бороться за эту футболку." Интересно, что Никко Уильямс играет на той же позиции, что и Рафинья. "Барселона" в ответ на эту ситуацию подписала нового футболиста.
Клуб арендовал Маркуса Рэшфорда из "Манчестер Юнайтед", и таким образом у Рафини появилось новое соперничество. Таким образом, конкуренция в составе клуба усилилась, что будет способствовать стремлению команды к успеху.