Tottenhem jamoasi sardori Son Xyon Min tez orada klubni tark etishini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
33 yoshli futbolchi o‘z qarori haqida klub rahbariyati va yangi bosh murabbiy Tomas Frankga xabar berdi, shundan so‘ng bu borada ommaga ochiq bayonot berdi. Son Xyon Min o‘z so‘zlarida shunday dedi: Men Tottenhem klubidan meni sotishni so‘radim.
Bu qarorni qabul qildim. Klub uchun bor kuchimni berdim, endi esa yangi imkoniyat izlash vaqti keldi.
Bu mening hayotimdagi eng og‘ir qaror bo‘ldi. Men Shimoliy Londonga bolaligimda, ingliz tilini bilmagan holda kelgan edim.
Endi esa bu klubni tark etmoqdaman. Tottenhem muxlislariga menga ko‘rsatgan e’tibori va mehrlari uchun minnatdorchilik bildiraman.

Сон Хён Мин официально объявил о своем уходе из Тоттенхэма
Капитан команды Тоттенхэм Сон Хён Мин сообщил о своем намерении покинуть клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
33-летний футболист уведомил руководство клуба и нового главного тренера Томаса Фрэнка о своем решении, после чего сделал открытое заявление. Сон Хён Мин сказал: Я попросил клуб продать меня.
Я принял это решение. Я отдал все силы клубу, и теперь пришло время искать новые возможности.
Это было одно из самых трудных решений в моей жизни. Я приехал в Северный Лондон в детстве, не зная английского языка.
Теперь я покидаю этот клуб. Я благодарен фанатам Тоттенхэма за их внимание и любовь ко мне.
Южнокорейский футболист Сон Хён Мин защищал честь Тоттенхэма на протяжении десяти лет. В настоящее время велись переговоры о продолжении его карьеры в американской футбольной лиге – MLS.