Frank: Son Xyon Min bilan xayrlashuv o‘yini oldinda
"Tottenxem" va Son Xyon Min yo‘llari tez orada ajralishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi bu haqda matbuot anjumanida rasmiy ravishda ma’lum qildi. Yaqin kunlarda "Nyukasl" jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkaziladi va ushbu o‘yin Son Xyon Min uchun "Tottenxem" safidagi so‘nggi uchrashuv bo‘lishi ehtimoli bor.
Jamoa sardori sifatida u maydonga tushib, jamoadoshlarini boshqaradi. Agar bu uning so‘nggi o‘yini bo‘lsa, muxlislar oldida chiroyli tarzda xayrlashadi.
Bu haqda joriy yil yozida bosh murabbiy lavozimini egallagan Frank ham matbuot anjumanida ta’kidlab o‘tdi. Son Xyon Min 2015 yil avgustidan buyon "Tottenxem" safida harakat qilib kelmoqda.
Londonliklarning "Nyukasl"ga qarshi uchrashuvi yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yin boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 14:00 ga belgilangan.
Bu uchrashuv Son Xyon Min uchun "Tottenxem"dagi faoliyatidagi muhim bosqich bo‘lishi mumkin. Jamoa va futbolchi uchun ushbu o‘yin tarixiy ahamiyat kasb etadi.

Фрэнк: Прощальная игра с Сон Хён Мином впереди
Футболист официально сообщил об этом на пресс-конференции. В ближайшие дни состоится товарищеский матч против команды "Ньюкасл", и этот матч может стать последним для Сон Хён Мина в составе "Тоттенхэма".
В качестве капитана он выйдет на поле и будет руководить своими товарищами по команде. Если это его последняя игра, то он красиво попрощается перед болельщиками.
Об этом также отметил на пресс-конференции главный тренер Фрэнк, который занял свою должность этим летом. Сон Хён Мин выступает за "Тоттенхэм" с августа 2015 года.
Матч лондонцев против "Ньюкасла" пройдет в воскресенье. Начало игры запланировано на 14:00 по московскому времени.
Этот матч может стать важным этапом в карьере Сон Хён Мина в "Тоттенхэме". Для команды и футболиста эта игра имеет историческое значение.