Zenit bilan o‘yin Chelestini uchun asosiy sinov bo‘ladi
Moskvadagi “Spartak” jamoasi va sobiq SSSR terma jamoasi himoyachisi Yevgeniy Lovchevning ta’kidlashicha, “Zenit” bilan bo‘ladigan o‘yin CSKA bosh murabbiyi Fabio Chelestinining imkoniyatlarini sinovdan o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, hozircha shveysariyalik mutaxassisning faoliyatiga aniq baho berib bo‘lmaydi, chunki u hali ham avvalgi murabbiy Marko Nikolicning jamoasidan foydalanmoqda. Lovchevning so‘zlariga ko‘ra, yangi murabbiyning asl salohiyatini yaqin kunlarda ko‘rish mumkin bo‘ladi.
Aynan “Zenit”ga qarshi o‘yin murabbiy uchun o‘zini namoyon etish imkonini beradi. U “Zenit”ning kuchli ekanini, jamoa yaxshi natija ko‘rsatayotganini va aynan “Zenit” bu uchrashuvning asosiy favoriti ekanini ta’kidladi.
Uchrashuv 3-avgust kuni Sankt-Peterburg shahrida bo‘lib o‘tadi. O‘yin boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 18:00 ga belgilangan.
Hozirgi vaqtda ikki turdan so‘ng “Zenit” to‘rt ochko bilan oltinchi o‘rinni egallab turibdi. CSKA esa shuncha ochkoga ega bo‘lsa-da, sakkizinchi pog‘onada bormoqda.

Игра с Зенитом станет основным испытанием для Челести.
По словам защитника московского "Спартака" и бывшего игрока сборной СССР Евгения Ловчева, игра с "Зенитом" станет испытанием для возможностей главного тренера ЦСКА Фабио Челестино. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, пока нельзя дать однозначную оценку деятельности швейцарского специалиста, так как он все еще использует команду предыдущего тренера Марко Николича. По словам Ловчева, истинный потенциал нового тренера можно будет увидеть в ближайшие дни.
Именно игра с "Зенитом" даст тренеру возможность проявить себя. Он отметил, что "Зенит" силен, команда показывает хорошие результаты и именно "Зенит" является основным фаворитом этой встречи.
Матч состоится 3 августа в Санкт-Петербурге. Начало игры запланировано на 18:00 по московскому времени.
В настоящее время после двух туров "Зенит" занимает шестое место с четырьмя очками. ЦСКА, имея столько же очков, находится на восьмой позиции.