Karraskal Flamengo klubiga o‘tish arafasida tibbiy ko‘rikdan o‘tdi
Kolumbiyalik futbolchi Xorxe Karraskal poytaxtning Dinamo jamoasidan Braziliyaning Flamengo klubiga o‘tishi oldidan tibbiy ko‘rikdan muammosiz o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi to‘liq tayyor va transfer jarayonining yakunlanishi uchun barcha shartlar bajarilgan. Transfer narxi 12 million yevro bo‘lishi kutilmoqda.
Flamengo klubi axborot bo‘limi rahbari Rodrigo Payva Sport24 nashriga bergan intervyusida shunday dedi: “Biz Dinamo klubidan hujjatlarni kutyapmiz. Ushbu hujjatlar yetib kelmas ekan, rasmiy bayonot bera olmaymiz.
Hujjatlar kelishi bilan Xorxe Karraskalning Flamengo klubiga o‘tishi haqida rasmiy e’lon qilinadi”. Xorxe Karraskal Dinamo safida jami 69 ta o‘yinda maydonga tushib, barcha musobaqalarda 9 ta gol urgan va 12 marotaba hamkorlariga golli uzatma bergan.
Bundan tashqari, u o‘z vatanining milliy terma jamoasi safida 19 ta o‘yin o‘tkazib, 2 ta gol muallifi bo‘lgan. Shu tariqa, futbolchining yangi klubga o‘tishi yaqin orada rasmiylashtirilishi kutilmoqda.

Карраскаль перед переходом в клуб Фламенго прошел медицинское обследование
Колумбийский футболист Хорхе Карраскаль без проблем прошел медицинское обследование перед переходом из столичного клуба Динамо в бразильский клуб Фламенго. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист полностью готов, и все условия для завершения трансфера выполнены. Ожидается, что цена трансфера составит 12 миллионов евро.
Руководитель пресс-службы клуба Фламенго Родриго Пайва в интервью изданию Sport24 сказал: “Мы ждем документы от клуба Динамо. Как только эти документы поступят, мы сможем сделать официальное заявление.
С поступлением документов будет официально объявлено о переходе Хорхе Карраскаля в клуб Фламенго”. Хорхе Карраскаль провел в составе Динамо в общей сложности 69 матчей, забил 9 голов и отдал 12 голевых передач во всех соревнованиях.
Кроме того, он сыграл 19 матчей за национальную сборную своей страны и стал автором 2 голов. Таким образом, ожидается, что переход футболиста в новый клуб будет оформлен в ближайшее время.