Leonardo Balerdi Spartakka o‘tishi hozircha rejalashtirilmagan
Ariyel Kipershmid, «Marsel» futbolchisi Leonardo Balerdiyning vakili, uning «Spartak» jamoasiga o‘tishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq «Evro-Futbol.ru» nashri «Spartak» 26 yoshli argentinalik himoyachini sotib olishni istayotgani haqida xabar bergan edi. Metaratings agentlikka ko‘ra, Balerdiyning hozir «Spartak»ga o‘tishi mutlaqo mumkin emas.
Ushbu mavsumda, ya’ni 2024/2025 yilgi futbol yilida Balerdi barcha musobaqalarda jami 29 o‘yinda maydonga tushdi. Shu paytgacha u hech qanday samarali harakatlar bilan ajralib chiqqani yo‘q, ya’ni gol va golli paslar muallifi bo‘lmagan.
Transfermarkt portali mutaxassislarining baholashicha, Leonardo Balerdiyning transfer qiymati hozirda 20 million yevroga teng. Ma’lumot uchun, Rossiya chempionatining uchinchi turida, 3 avgust kuni «Spartak» jamoasi safarda «Akron»ga qarshi bahs olib boradi.
Shu sababli, Balerdiyning yaqin orada «Spartak» tarkibiga qo‘shilishi kutilmayapti. Klub vakilining so‘zlariga ko‘ra, bu transfer hozircha kun tartibida emas.

Переход Леонардо Балерди в Спартак пока не запланирован
Ариэль Кипершмид, представитель футболиста «Марселя» Леонардо Балерди, высказал мнение о вероятности его перехода в команду «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее издание «Евро-Футбол.ru» сообщало, что «Спартак» хочет приобрести 26-летнего аргентинского защитника. По данным Metaratings, переход Балерди в «Спартак» в данный момент совершенно невозможен.
В этом сезоне, то есть в футбольном году 2024/2025, Балерди провел на поле в общей сложности 29 матчей во всех соревнованиях. На данный момент он не выделялся никакими результативными действиями, то есть не является автором голов и голевых передач.
По оценкам специалистов портала Transfermarkt, трансферная стоимость Леонардо Балерди сейчас составляет 20 миллионов евро. Для справки, в третьем туре чемпионата России, 3 августа, команда «Спартак» сыграет на выезде против «Акрона».
Таким образом, не ожидается, что Балерди в ближайшее время присоединится к составу «Спартака». По словам представителя клуба, этот трансфер пока не стоит на повестке дня.