Nyukasl Sheshko transferi uchun 75 million yevro taklif qildi
Angliyaning "Nyukasl" futbol klubi Germaniyaning "RB Leyptsig" jamoasi hujumchisi va Sloveniya terma jamoasi a’zosi Benyamin Sheshko transferini amalga oshirishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sky Sports nashrining xabariga ko‘ra, ingliz klubi 22 yoshli futbolchining o‘tishi uchun "RB Leyptsig"ga 75 million yevro taklif qilgan. Bundan tashqari, shartnomaga besh million yevro miqdorida qo‘shimcha bonus to‘lovlari ham kiritilishi ko‘zda tutilgan.
O‘tgan mavsumda Sheshko Germaniya chempionatida jami 33 o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol urgan va beshta golli uzatmani amalga oshirgan. Benyamin Sheshkoning "RB Leyptsig" bilan amaldagi shartnomasi 2029 yilning yozigacha davom etadi.
Transfermarkt portali mutaxassislarining fikriga ko‘ra, ushbu hujumchining bozor qiymati 70 million yevroga baholanmoqda. "Nyukasl" klubi ushbu transfer orqali hujum chizig‘ini kuchaytirishni maqsad qilgan.
Muzokaralar davom etmoqda va tomonlar o‘zaro kelishuvga erishish uchun harakat qilmoqda. Sheshko hozirda Yevropaning eng istiqbolli yosh futbolchilaridan biri hisoblanadi.

Ньюкасл предложил 75 миллионов евро за трансфер Шешко
Английский футбольный клуб "Ньюкасл" планирует осуществить трансфер нападающего немецкой команды "РБ Лейпциг" и игрока сборной Словении Бенжамена Шешко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Sky Sports, английский клуб предложил "РБ Лейпциг" 75 миллионов евро за переход 22-летнего футболиста. Кроме того, в контракт также предусмотрены дополнительные бонусные выплаты в размере пяти миллионов евро.
В прошлом сезоне Шешко сыграл в общей сложности 33 матчах в чемпионате Германии, забив 13 голов и сделав пять голевых передач. Контракт Бенжамена Шешко с "РБ Лейпциг" действует до лета 2029 года.
По мнению экспертов портала Transfermarkt, рыночная стоимость этого нападающего оценивается в 70 миллионов евро. Клуб "Ньюкасл" ставит цель усилить свою атакующую линию через этот трансфер.
Переговоры продолжаются, и стороны прилагают усилия для достижения взаимного соглашения. Шешко в настоящее время считается одним из самых перспективных молодых футболистов Европы.