Masalitin: CSKA yoshlariga imkon berish lozim, xavf yo‘q
Sobiq CSKA futbolchisi Valeriy Masalitin jamoaning bu mavsum oralig‘idagi transfer siyosatini tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, CSKA rahbariyati o‘z jamoasidagi yosh futbolchilarga ko‘proq e’tibor qaratishi lozim. Masalitin, ayniqsa, klub o‘z tarkibiga bir necha yosh futbolchini olib kelayotganini ta’kidlab, ular orasida Torop, Lukin va Abdulqodirov kabi yoshlar borligini aytdi.
Shuningdek, yoshlar jamoasida ham istiqbolli Denisov kabi futbolchilar yetishib chiqmoqda. Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, o‘z tarbiyalanuvchilarini rivojlantirish oson emas, biroq bu ishni qilish zarur.
Yosh futbolchilarga imkoniyat berish kerak, buning hech qanday xavfi yo‘q, deydi u. Valeriy Masalitin, ayniqsa, yosh futbolchilarni rivojlantirish ayni paytda muhim vazifa ekanligini qayd etdi.
Chunki so‘nggi paytlarda chet ellik futbolchilar uchun joriy qilinadigan cheklovlar kuchaytirilishi haqida mish-mishlar tarqalmoqda. Hozircha CSKA jamoasining yozgi transferlaridan faqat ikki yangi futbolchi, 20 yoshli Mateus Alves va uning tengdoshi Lionel Verde jamoaga qo‘shilgan.
Lionel Verde CSKA safiga ijaraga olingan. Shu tariqa, klubda yosh futbolchilarga imkoniyat berish va ularni rivojlantirish dolzarb masala bo‘lib qolmoqda.

Масалитин: Молодежи ЦСКА нужно дать возможность, опасности нет
Бывший футболист ЦСКА Валерий Масалитин раскритиковал трансферную политику команды в этом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, руководство ЦСКА должно уделять больше внимания молодым футболистам в своей команде. Масалитин, в частности, отметил, что клуб привлекает несколько молодых игроков, среди которых есть такие как Тороп, Лукин и Абдулкадиров.
Также в молодежной команде растут перспективные футболисты, такие как Денисов. По словам эксперта, развивать своих воспитанников нелегко, но это необходимо делать.
Молодым футболистам нужно давать возможность, в этом нет никакой опасности, говорит он. Валерий Масалитин особенно отметил, что развитие молодых футболистов в настоящее время является важной задачей.
Поскольку в последнее время ходят слухи о ужесточении ограничений для иностранных футболистов. На данный момент в летние трансферы ЦСКА пришли только два новых игрока: 20-летний Матеус Алвеш и его ровесник Лионель Верде.
Лионель Верде был арендован в ЦСКА. Таким образом, вопрос предоставления возможностей молодым футболистам и их развития остается актуальным.