“Lokomotiv” jamoasining sobiq futbolchisi Zaza Janashiya Moskva klubi hujumkor yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning o‘yini haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Janashiyaning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov bu mavsumda ham Rossiya oliy ligasining asosiy yulduziga aylanishini istaydi. U futbolni yaxshi ko‘radi va maydonda o‘zini to‘liq namoyon qiladi.
O‘z o‘rnida u eng kuchli futbolchilardan biri hisoblanadi. Zaza Janashiya Sport-Ekspress nashriga bergan intervyusida Batrakov “Lokomotiv”da yosh bo‘lishiga qaramay, jamoaning yetakchilaridan biri bo‘lib ulgurganini ta’kidladi.
Joriy mavsumda 20 yoshli futbolchi “Lokomotiv” tarkibida uchta o‘yinda maydonga tushdi va har bir uchrashuvda gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Batrakovning bozor bahosi 12 million yevro atrofida baholanmoqda.
Batrakovning faoliyatidagi bu natijalar uning kelajagi uchun yaxshi imkoniyatlar ochadi. Uning fidokorona o‘yini va yetakchilik fazilatlari “Lokomotiv” jamoasi uchun katta ahamiyatga ega.

Жанашия: Батраков сейчас самый сильный футболист Локомотива
Бывший футболист команды "Локомотив" Заза Джанашия высказал свое мнение о игре нападающего полузащитника московского клуба Алексея Батраква. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Джанашии, Батраков хочет стать главной звездой Российской Премьер-Лиги в этом сезоне. Он любит футбол и полностью проявляет себя на поле.
В свою очередь, он считается одним из самых сильных футболистов. Заза Джанашия в интервью изданию Спорт-Экспресс отметил, что Батраков, несмотря на свою молодость в "Локомотиве", уже стал одним из лидеров команды.
В текущем сезоне 20-летний футболист вышел на поле в трех матчах за "Локомотив" и смог забить в каждом из них. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость Батраква оценивается примерно в 12 миллионов евро.
Эти результаты в карьере Батраква открывают хорошие возможности для его будущего. Его самоотверженная игра и лидерские качества имеют большое значение для команды "Локомотив".