Oreshchuk: Dinamodan chempionlik uchun kurash kutilmoqda
Roman Oreshchuk bir vaqtlar “Dinamo” sport direktori lavozimida ishlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U joriy mavsumda Moskva jamoasidan nima kutayotganini aytib o‘tdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, “Dinamo” jamoasidan chempionlik va Kubok uchun kurash kutish lozim.
Oreshchukning fikricha, Rossiyaning eng yaxshi murabbiyi va terma jamoa ustozini taklif qilishning asosiy sababi yuqori natijaga erishishdir. Unga ko‘ra, “Dinamo” beshinchi o‘rinni egallash yoki Rossiya Kubogining chorak final bosqichida mag‘lub bo‘lish uchun emas, balki chempionlik uchun o‘ynashi kerak.
Ma’lumot uchun, bu yil yozda Valeriy Karpin “Dinamo” bosh murabbiyi etib tayinlandi. U ayni paytda Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi lavozimini ham egallab turibdi.
Karpin boshchiligida “Dinamo” joriy mavsumda uchta o‘yin o‘tkazdi. Jamoa “Rostov” ustidan 1:0 hisobida va “Sochi”ga qarshi 3:2 hisobida g‘alaba qozondi.
Shuningdek, poytaxt klubi “Baltika” bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Shu sababli, “Dinamo”dan yuqori natijalar kutilmoqda va muxlislarning umidi katta.

Орешчук: Ожидается борьба за чемпионство с Динамо
Роман Орешчук когда-то работал на должности спортивного директора «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал, чего ожидает от московской команды в текущем сезоне. По его словам, от команды «Динамо» следует ожидать борьбы за чемпионство и Кубок.
По мнению Орешчука, основной причиной приглашения лучшего тренера России и наставника сборной является достижение высоких результатов. Он считает, что «Динамо» должно играть не для того, чтобы занять пятое место или проиграть в четвертьфинале Кубка России, а для того, чтобы стать чемпионом.
Для справки, этим летом Валерий Карпин был назначен главным тренером «Динамо». В настоящее время он также занимает должность главного тренера сборной России.
Под руководством Карпина «Динамо» провело три игры в текущем сезоне. Команда одержала победу над «Ростовом» со счетом 1:0 и над «Сочи» со счетом 3:2.
Также столичный клуб сыграл вничью с «Балтикой» со счетом 1:1. Поэтому от «Динамо» ожидаются высокие результаты, и надежды болельщиков велики.