Chervichenko: Zenit uchun CSKA jiddiy raqib bo‘ladi
Andrey Chervichenko avval «Spartak» futbol klubi prezidenti bo‘lgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Rossiya Premyer-ligasining navbatdagi turida bo‘lib o‘tadigan «Zenit» va «CSKA» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida o‘z fikrini bildirdi. Chervichenkoning aytishicha, Sergey Semak boshchiligidagi «Zenit» jamoasini murakkab o‘yin kutmoqda.
Uning ta’kidlashicha, «CSKA» jamoasi «Zenit» uchun katta muammo bo‘lishi mumkin. Chervichenko «Zenit» jamoasi «CSKA» ustidan oson g‘alaba qozonishiga ishonmaydi.
Unga ko‘ra, «CSKA» asosiy futbolchilari tarkibdan ketganidan keyin ham muammolarga duch kelmadi. Yangi, yosh futbolchilar jamoaga yaxshi moslashib, o‘z o‘yinlarini namoyon qilmoqda.
Rossiya chempionatining uchinchi turi doirasidagi «Zenit» va «CSKA» o‘rtasidagi uchrashuv yakshanba kuni, 3-avgustda bo‘lib o‘tadi. Ushbu o‘yinni LiveResult portalida to‘liq matnli tarzda kuzatish mumkin.
«Gazprom Arena» stadionida uchrashuv boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 18:00 ga belgilangan. Shuni ham aytib o‘tish joizki, «Zenit» o‘z maydonida RPL doirasidagi so‘nggi ikki o‘yinda «CSKA» ustidan g‘alaba qozona olmagan.

Червиченко: Зенит будет серьезным соперником для ЦСКА
Андрей Червиченко ранее был президентом футбольного клуба «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о предстоящем матче между командами «Зенит» и «ЦСКА», который пройдет в следующем туре Российской Премьер-Лиги. По словам Червиченко, команду «Зенит» под руководством Сергея Семака ждет сложная игра.
Он отметил, что команда «ЦСКА» может стать большой проблемой для «Зенита». Червиченко не верит, что команда «Зенит» сможет легко одержать победу над «ЦСКА».
По его словам, даже после ухода основных футболистов команда «ЦСКА» не столкнулась с проблемами. Новые, молодые игроки хорошо адаптировались в команде и демонстрируют свою игру.
Матч между «Зенитом» и «ЦСКА» в рамках третьего тура чемпионата России состоится в воскресенье, 3 августа. Эту игру можно будет полностью отслеживать на портале LiveResult.
Начало встречи на стадионе «Газпром Арена» запланировано на 18:00 по московскому времени. Также стоит отметить, что «Зенит» не смог одержать победу над «ЦСКА» в последних двух матчах на своем поле в рамках РПЛ.