"Rostov" jamoasining bosh murabbiyi Jonatan Alba "Krylya Sovetov" jamoasiga qarshi o‘yin oldidan "Match TV" telekanaliga o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy so‘zlariga ko‘ra, "Spartak" va "Krylya Sovetov" o‘yinlari orasida juda qisqa vaqt bo‘ldi. Shunga qaramay, jamoa tiklanish ishlarini amalga oshirdi va mashg‘ulotlarni o‘tkazdi.
O‘yin uchun tayyor bo‘lgan futbolchilar maydonga tushadi, tayyor bo‘lmaganlar esa dam oladi. Tayyorlanish jarayoni har doimgidek o‘tdi.
Jamoa tarkibiga kiritilmagan Chistyakov haqida ham savol bo‘ldi. Jonatan Alba bu futbolchi "Spartak"ga qarshi o‘yinda almashtirilganini va penaltidan oldin jarohat olganini aytdi.
Murabbiy uning bugungi o‘yinda qatnasha olmasligini, qachon safga qaytishi esa noma’lum ekanini ta’kidladi. Bugungi o‘yinda boshlang‘ich tarkibda Zhbanov va Vaxaniya maydonga tushadi.
Ularning qaysi biri markazda, qaysi biri qanotda o‘ynashi haqida murabbiy hozircha aniq javob bermadi. Barchasi maydonda ko‘rinadi.
"Krylya Sovetov" jamoasida yangi murabbiylar shtabi va yangi futbolchilar bor. Ular mavsumni omadli boshladi va Kubokda chempion ustidan g‘alaba qozondi.
Jonatan Alba raqib jamoaning kuchli tomonlari borligini e’tirof etdi, biroq ular raqib nomiga yoki turnir jadvaliga e’tibor qaratmasligini, har doimgidek o‘zlariga xos tayyorgarlik ko‘rishganini aytdi. Murabbiy, shuningdek, "Krylya Sovetov" jamoasi o‘tgan yilgi natijalariga nisbatan bu mavsumda o‘yin uslubi o‘zgarganini qayd etdi.

Alba: На поле выходят только готовые футболисты
Главный тренер команды "Ростов" Джонатан Альба высказал свои мысли телеканалу "Матч ТВ" перед игрой с командой "Крылья Советов". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам тренера, между играми "Спартака" и "Крыльев Советов" прошло очень короткое время. Тем не менее, команда провела восстановительные работы и провела тренировки.
На игру выйдут готовые футболисты, а те, кто не готов, отдохнут. Процесс подготовки прошел, как всегда.
Также был вопрос о Чистякове, который не вошел в состав команды. Джонатан Альба сказал, что этот футболист был заменен в игре против "Спартака" и получил травму перед пенальти.
Тренер отметил, что он не сможет участвовать в сегодняшней игре, а когда вернется в строй, пока неизвестно. В сегодняшней игре в стартовом составе выйдут Жбанов и Вахания.
На вопрос о том, кто из них будет играть в центре, а кто на фланге, тренер пока не дал четкого ответа. Все будет видно на поле.
В команде "Крылья Советов" есть новый тренерский штаб и новые футболисты. Они удачно начали сезон и одержали победу над чемпионом в Кубке.
Джонатан Альба признал, что у соперника есть сильные стороны, однако они не будут обращать внимания на имя соперника или на турнирную таблицу, а будут готовиться, как всегда. Тренер также отметил, что стиль игры команды "Крылья Советов" изменился по сравнению с результатами прошлого года.