Uchinchi tur doirasida o‘tkazilgan Premyer-liga uchrashuvida “Rostov” hamda “Krilya Sovetov” jamoalari o‘zaro bahs olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin boshida “Krilya Sovetov” futbolchilari ustunlikka erishdi. Vadim Rakov va Sergey Bojin tomonidan kiritilgan gollar natijasida samaralik jamoa ikki to‘p farqi bilan oldinga chiqdi.
Biroq, ikkinchi bo‘lim o‘rtalariga kelib “Rostov” jamoasi bir gol evaziga hisobni qisqartirdi. Aleksey Mironov o‘ng qanotdan uzoq burchakka to‘p uzatdi.
Mohammad Mohebbi boshi bilan to‘pni markazga yo‘naltirdi va Eгор Голенков jarima maydonchasida to‘pni qabul qilib, darhol zarba yo‘lladi. U to‘pni darvozaning o‘ng burchagiga aniq yo‘lladi va hisob qisqardi.
O‘yin yakunida tablodagi hisob 1:2 ko‘rinishida qayd etildi. “Rostov” ushbu natijadan so‘ng onlayn jadvalda hali ham ochko to‘plamagan holda qolmoqda.
“Krilya Sovetov” esa yetti ochko bilan peshqadamlik qilmoqda. Uchrashuv tafsilotlarini matnli tarzda kuzatib borish imkoniyati ham mavjud.

Голенков забил один гол в ворота “Крыльев Советов”
В третьем туре прошла встреча между командами “Ростов” и “Крылья Советов” в рамках Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале игры футболисты “Крыльев Советов” завоевали преимущество. Благодаря голам, забитым Вадимом Раковым и Сергеем Божиным, команда вышла вперед с разницей в два мяча.
Однако к середине второго тайма команда “Ростов” сократила отставание на один гол. Алексей Миронов сделал передачу с правого фланга на дальний угол.
Мохаммад Мохебби головой направил мяч в центр, и Егор Голенков, приняв мяч в штрафной площади, сразу же нанес удар. Он точно послал мяч в правый угол ворот, и счет сократился.
В конце игры на табло был зафиксирован счет 1:2. “Ростов” после этого результата по-прежнему остается без очков в онлайн-таблице.
“Крылья Советов” же лидируют с семью очками. Также доступна возможность следить за деталями встречи в текстовом формате.