“Dinamo” 19 yoshli Alisson transferi bo‘yicha muzokara boshladi
Moskvaning “Dinamo” futbol klubi Braziliya chempionatida to‘p surayotgan yosh hujumchiga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gap “Gremio” jamoasida o‘ynaydigan 19 yoshli vinger Edvard Alisson haqida bormoqda. Ushbu ma’lumotni sport sharhlovchisi Ivan Karpov o‘zining ijtimoiy tarmoqlarida e’lon qilgan.
Manbaga ko‘ra, “Dinamo” rahbariyati braziliyalik futbolchining transferi borasida “Gremio” bilan muzokaralarni boshlab yuborgan. “Gremio” o‘z futbolchisi uchun kamida 15 million yevro so‘ramoqda, ammo bu narx “Dinamo” klubini cho‘chitmayapti.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Edvard Alissonga boshqa yirik klublar ham qiziqmoqda. Xususan, Angliyaning “Liverpul” va “Sautgempton” klublari ham ushbu futbolchini o‘z safida ko‘rishni istamoqda.
Edvard Alisson “Gremio” futbol akademiyasi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. U asosiy jamoada o‘tgan yil yozidan buyon o‘ynab kelmoqda.
Joriy mavsumda Alisson Braziliya klubi safida 19 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta golli uzatmaga mualliflik qilgan. Klub rahbariyati yosh futbolchining salohiyatini yuqori baholamoqda va uning kelajagidan katta umid qilmoqda.

“Динамо” начал переговоры по трансферу 19-летнего Алисона
Футбольный клуб “Динамо” из Москвы проявляет интерес к молодому нападающему, который играет в чемпионате Бразилии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Речь идет о 19-летнем вингере Эдварде Аллисоне, который выступает за команду “Гремио”. Эту информацию опубликовал спортивный комментатор Иван Карпов в своих социальных сетях.
По данным источника, руководство “Динамо” начало переговоры с “Гремио” по поводу трансфера бразильского футболиста. “Гремио” требует за своего игрока не менее 15 миллионов евро, однако эта цена не пугает клуб “Динамо”.
Согласно информации, Эдвардом Аллисоном интересуются и другие крупные клубы. В частности, английские клубы “Ливерпуль” и “Саутгемптон” также хотят видеть этого футболиста в своем составе.
Эдвард Аллисон является воспитанником футбольной академии “Гремио”. Он играет за основную команду с прошлого лета.
В текущем сезоне Аллисон провел 19 матчей за бразильский клуб и сделал одну голевую передачу. Руководство клуба высоко оценивает потенциал молодого футболиста и возлагает на него большие надежды на будущее.