Musayev: Dinamo endi Rostovga o‘xshaydi, lekin kuchliroq
"Kransnodar" jamoasi bosh murabbiyi Murad Musayev "Dinamo"ga qarshi o‘yin oldidan jurnalistlarga o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv oldidan savollarga javob berar ekan, Musayev ikki mag‘lubiyatdan so‘ng bu o‘yinning ahamiyati haqida to‘xtaldi. Uning so‘zlariga ko‘ra, ular har bir uchrashuvda g‘alaba qozonishni istashadi va bu o‘yin boshqa o‘yinlardan tamoman farq qilmaydi.
"Dinamo" kuchli raqib hisoblanadi va Premer-liganing yetakchi jamoalaridan biri sanaladi. Shuning uchun bu bahs qiziqarli bo‘lishi tabiiy.
Musayev jamoasi g‘alaba uchun harakat qilishini ta’kidladi. Shuningdek, u "Dinamo"ning hozirgi holati haqida ham o‘z mulohazalarini bildirdi.
Uning fikricha, yangi bosh murabbiy Valeriy Karpin kelganidan so‘ng jamoa o‘yinida sezilarli o‘zgarishlar yuzaga kelgan. Endi "Dinamo" maydon bo‘ylab bosimni kuchaytirgan va hujumda ham yangicha tuzilishga ega bo‘lgan.
Musayevning aytishicha, jamoaning hozirgi o‘yin uslubi avvalgi "Rostov" jamoasiga o‘xshaydi, biroq "Dinamo" futbolchilari saviyasi yuqoriroq. Tarkibdagi o‘zgarishlar borasida ham bosh murabbiy izoh berdi.
Unga ko‘ra, Aygusto so‘nggi o‘yinlarda yaxshi harakat qilgani uchun asosiy tarkibda maydonga tushadi. Bu qaror raqibga emas, aynan futbolchining tayyorgarligi va natijalariga bog‘liq bo‘lgan.

Мусаев: Динамо теперь похож на Ростов, но сильнее
"Краснодар" команды главный тренер Мурат Мусаев перед игрой с "Динамо" поделился своими мыслями с журналистами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Перед встречей, отвечая на вопросы, Мусаев остановился на значении этой игры после двух поражений. По его словам, они хотят выигрывать в каждой встрече, и эта игра ничем не отличается от других.
"Динамо" является сильным соперником и считается одной из ведущих команд Премьер-лиги. Поэтому естественно, что этот матч будет интересным.
Мусаев отметил, что его команда будет стараться добиться победы. Также он высказал свои мысли о текущем состоянии "Динамо".
По его мнению, после прихода нового главного тренера Валерия Карпина в игре команды произошли заметные изменения. Теперь "Динамо" усилило давление на поле и имеет новую структуру в атаке.
По словам Мусаева, текущий стиль игры команды напоминает прежний "Ростов", однако уровень футболистов "Динамо" выше. Главный тренер также прокомментировал изменения в составе.
По его словам, Аугусто выйдет в основном составе, так как в последних играх он показывал хорошие результаты. Это решение зависело не от соперника, а именно от готовности футболиста и его результатов.