Pimenov: Rakov bu mavsumda 15 gol ura oladi
"Krilya Sovetov" futbol klubi bosh direktor o‘rinbosari Ruslan Pimenov samarali o‘yin ko‘rsatgan hujumchi Vadim Rakovning chiqishlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vadim Rakov joriy mavsum Premyer-liga uch turida to‘rtta gol urib, bitta golga assistentlik qildi. Ruslan Pimenovning so‘zlariga ko‘ra, u mavsum boshidayoq Rakovdan shunday yaxshi natijalarni kutgan.
Uning fikricha, futbolchi mavsum davomida 15 ta gol urishi mumkin. Vadim Rakov "Lokomotiv" futbolchisi hisoblanadi, biroq bu yil yoz faslidan boshlab "Krilya Sovetov" jamoasida ijarada o‘ynamoqda.
Uning yangi jamoasi mavsumni muvaffaqiyatli boshladi. Samaralik futbolchilar dastlab "Akron" jamoasi bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
Shundan so‘ng, ular "Pari NN" jamoasini 2:0 hisobida, "Rostov" jamoasini esa 4:1 hisobida mag‘lub etdi. Vadim Rakovning samarali o‘yini, uning yangi jamoasiga yaxshi natijalar olib kelmoqda.
Mutaxassislarning fikricha, u mavsum davomida ham yuqori natijalar ko‘rsatishda davom etishi mumkin.

Пименов: Раков забьет 15 голов в этом сезоне
"Крылья Советов" футбольного клуба заместитель генерального директора Руслан Пименов оценил выступления эффективно играющего нападающего Вадима Ракова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Вадим Раков в текущем сезоне в трех турах Премьер-лиги забил четыре гола и отдал одну голевую передачу. По словам Руслана Пименова, он ожидал таких хороших результатов от Ракова с самого начала сезона.
По его мнению, футболист может забить 15 голов в течение сезона. Вадим Раков является игроком "Локомотива", однако с этого года, начиная с летнего сезона, играет в аренде в команде "Крылья Советов".
Его новая команда успешно начала сезон. Самарские футболисты сначала сыграли вничью 1:1 с командой "Акрон".
Затем они победили команду "Пари НН" со счетом 2:0, а команду "Ростов" — со счетом 4:1. Эффективная игра Вадима Ракова приносит его новой команде хорошие результаты.