“Krilya Sovetov” hujumchisi Vadim Rakov jamoaning mavsumni Premyer-liga kuchli sakkizligida yakunlashi uchun qanday fazilatlar kerakligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq Rakov jamoa oldiga turnir jadvalining yuqori qismida yakunlash vazifasi qo‘yilganini aytgan edi. Vadim Rakovning ta’kidlashicha, bu natijaga erishish uchun futbolchilar xarakter, kundalik mehnat va maydonda bir-birini qo‘llab-quvvatlash fazilatiga ega bo‘lishi zarur.
Uning fikricha, aynan ushbu omillar jamoaga yuqori natijalarga erishishda yordam beradi. Ayni paytda “Krilya Sovetov” Rossiya chempionati doirasida o‘tkazilgan uch turda yetti ochko jamg‘argan.
Vadim Rakov esa o‘tgan uchrashuvlarda to‘rtta gol urib, bir marta jamoadoshiga golli pas berdi. Ma’lumot uchun, 20 yoshli Rakov hozirda “Krilya Sovetov” safida ijarada o‘ynamoqda.

Вадим Раков сказал о сильной восьмерке "Крыльев Советов"
Нападающий «Крыльев Советов» Вадим Раков высказал мнение о том, какие качества необходимы команде для завершения сезона в сильной восьмерке Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее Раков говорил, что перед командой поставлена задача финишировать в верхней части турнирной таблицы. По словам Вадима Ракова, для достижения этого результата футболисты должны обладать характером, ежедневным трудом и качеством поддержки друг друга на поле.
Он считает, что именно эти факторы помогут команде добиться высоких результатов. В настоящее время «Крылья Советов» набрали семь очков в трех турах, проведенных в рамках чемпионата России.
Вадим Раков в последних матчах забил четыре гола и один раз ассистировал партнеру по команде. Для справки, 20-летний Раков сейчас играет в «Крыльях Советов» на правах аренды.