Luis Dias Bavariyadagi ilk o‘yinidan mamnunligini bildirdi
Bavariya jamoasining yangi futbolchisi Luis Dias ilk bor jamoa safida maydonga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kolumbiyalik hujumchi shanba kuni o‘rtoqlik uchrashuvida Lion jamoasiga qarshi o‘yinda ikkinchi bo‘lim boshida zaxiradan maydonga chiqdi. Uchrashuv Myunxen jamoasining 2:1 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi.
Luis Dias klub telekanaliga bergan intervyusida quyidagilarni aytdi: "Bavariya safida birinchi o‘yinimni o‘tkazganimdan juda xursandman. O‘yin juda qiziqarli o‘tdi.
Jamoamiz vaziyatni to‘liq nazorat qildi. Men ham bir nechta imkoniyatlarga ega bo‘ldim, afsuski, ularni golga aylantira olmadim.
Keyingi safar albatta gol uraman degan umiddaman. O‘zimni yaxshi his qilyapman.
Vaqt o‘tishi bilan jamoadoshlarimni yaxshiroq tushunib olaman va jamoaga yanada ko‘proq foyda keltirishga harakat qilaman," – dedi futbolchi. Eslatib o‘tamiz, 28 yoshli futbolchi Luis Dias iyul oyining oxirida Bavariya tomonidan Liverpul klubidan 70 million yevro evaziga xarid qilingan edi.

Луис Диас выразил удовлетворение от своей первой игры в Баварии
Новый футболист команды Бавария Луис Диас впервые вышел на поле в составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Колумбийский нападающий в субботу на товарищеском матче против команды Лион вышел на поле в начале второго тайма. Встреча завершилась победой мюнхенской команды со счетом 2:1.
В интервью клубному телеканалу Луис Диас сказал: "Я очень рад, что провел свой первый матч в составе Баварии. Игра прошла очень интересно.
Наша команда полностью контролировала ситуацию. У меня тоже было несколько возможностей, к сожалению, я не смог их реализовать.
В следующий раз, я надеюсь, я обязательно забью. Я чувствую себя хорошо.
Со временем я лучше пойму своих товарищей по команде и постараюсь принести команде еще больше пользы," – сказал футболист. Напоминаем, что 28-летний футболист Луис Диас был куплен Баварией у клуба Ливерпуль за 70 миллионов евро в конце июля.