Kordoba goli “Kransnodar”ga g‘alaba va ishonch qaytardi
“Kransnodar” hujumchisi Jon Kordoba jamoa ikki marta ketma-ket o‘z maydonida mag‘lub bo‘lgach, ayrim kishilarning jamoani hisobdan chiqarib tashlaganiga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning fikriga ko‘ra, “Lokomotiv”ga Premyer-ligada 1:2 hisobida va Rossiya Kubogida ham 1:2 hisobida mag‘lubiyatdan so‘ng, jamoaning imkoniyatlariga shubha paydo bo‘lgan edi. Jon Kordoba “Match TV”ga bergan intervyusida, har yili shunday gap-so‘zlar bo‘lishini ta’kidladi va jamoa ichida shunday holatlarga e’tibor berilmasligini aytdi.
U o‘zimizga ishonch bilan harakat qilishimiz kerak, boshqalar nima desa o‘zlari biladi, deya izoh berdi. Shanba kuni kechqurun “Kransnodar” o‘z maydonida “Dinamo” jamoasini 1:0 hisobida yengdi.
Uchrashuvdagi yagona gol muallifi aynan Jon Kordoba bo‘ldi. U uchrashuvning 87-daqiqasida o‘rta masofadan aniq zarba yo‘llab, jamoasiga muhim g‘alaba keltirdi.
Endi esa, Rossiya chempionati navbatdagi turida “Kransnodar” safarda “Orenburg” klubiga qarshi bahs olib boradi. Jamoa muxlislari keyingi o‘yinda ham yaxshi natija kutmoqda.

Кордоба вернул победу и уверенность "Краснодару"
Нападающий «Краснодара» Хон Кордоба высказал свое мнение о том, что после двух подряд домашних поражений некоторые люди списали команду со счетов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По их мнению, после поражений от «Локомотива» со счетом 1:2 в Премьер-лиге и 1:2 в Кубке России появились сомнения в возможностях команды. Хон Кордоба в интервью «Матч ТВ» отметил, что такие разговоры возникают каждый год, и сказал, что внутри команды на такие ситуации не обращают внимания.
Он пояснил, что мы должны действовать с уверенностью в себе, а другие пусть говорят, что хотят. В субботу вечером «Краснодар» на своем поле одержал победу над командой «Динамо» со счетом 1:0.
Единственный гол в матче забил именно Хон Кордоба. Он точно пробил с средней дистанции на 87-й минуте, принёс команде важную победу.
Теперь в следующем туре чемпионата России «Краснодар» сыграет на выезде против клуба «Оренбург». Болельщики команды ожидают хорошего результата и в следующем матче.