Mamadu Mayga sardorlik mas’uliyati va mag‘lubiyatlar haqida
Maliyalik yarim himoyachi Mamadu Mayga "Pari NN" jamoasining sardorlik vazifasi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, sardorlik bog‘ichi har doim mas’uliyatdir, chunki sardor jamoaning yuzi hisoblanadi. Bu juda muhim rol sanaladi.
Mamadu Mayga jamoasi ketma-ket uch o‘yinda mag‘lub bo‘layotgani uchun afsusda ekanini aytdi. Unga ko‘ra, muxlislar va shahar aholisi bunday natijalarga loyiq emas.
Rossiya oliy ligasining dastlabki uch turida "Pari NN" jamoasi "Krasnodar", "Krylya Sovetov" va "Lokomotiv" klublariga yutqazdi. Hozirda Aleksey Shpilevskiy boshchiligidagi jamoa biror ochko ololmay, turnir jadvalining quyi qismida, ya’ni chiqib ketish xavfi ostida turibdi.
Chempionatning to‘rtinchi turida "Pari NN" jamoasi "Rostov" klubi bilan uchrashadi. Ushbu o‘yin 10-avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Мамаду Мэйга ответственность капитана и о поражениях
Полузащитник из Мали Мамаду Май высказал свое мнение о капитанских обязанностях команды "Пари НН". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, капитанство всегда связано с ответственностью, так как капитан является лицом команды. Это считается очень важной ролью.
Мамаду Май сказал, что ему жаль, что его команда проигрывает в трех матчах подряд. По его мнению, болельщики и жители города не заслуживают таких результатов.
В первых трех турах Российской Премьер-Лиги команда "Пари НН" проиграла клубам "Краснодар", "Крылья Советов" и "Локомотив". В настоящее время команда под руководством Алексея Шпилевского не может набрать ни одного очка и находится в нижней части турнирной таблицы, то есть под угрозой вылета.
В четвертом туре команда "Пари НН" встретится с клубом "Ростов". Эта игра запланирована на 10 августа.