Spartak jamoasining yangi futbolchisi, portugaliyalik Jedsion Fernandes Rossiya chempionati doirasida bo‘lib o‘tadigan navbatdagi o‘yinga – Akron jamoasiga qarshi uchrashuv uchun jamoaning asosiy tarkibiga kiritildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning rasmiy axborot xizmatining ma’lum qilishicha, Spartak jamoasining Telegram kanalida Samara stadionidagi mehmonlar uchun mo‘ljallangan kiyim almashtirish xonasidan video e’lon qilindi. Ushbu videoda bir nechta futbolchilarning, jumladan, Jedsion Fernandesning formasi ham ko‘rinadi.
Eslatib o‘tamiz, Spartak klubi 26 yoshli yarim himoyachi Jedsion Fernandesni Turkiyaning Besiktash klubidan 20,8 million yevro evaziga sotib olgan. Mazkur transfer Moskva klubi tarixida eng qimmat bitim bo‘ldi.
Rossiya Premyer-ligasining uchinchi turidan o‘rin olgan Akron – Spartak uchrashuvi 3 avgust kuni bo‘lib o‘tadi va soat 13:30da boshlanadi. Mazkur o‘yinning matnli onlayn translyatsiyasini LiveResult portali orqali kuzatish mumkin bo‘ladi.

Джедсион Фернандес занял место в основном составе Спартака
Новый футболист команды Спартак, португалец Джедсион Фернандеш, был включен в основной состав команды на предстоящую игру в рамках чемпионата России против команды Akron. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации официальной пресс-службы клуба, в Telegram-канале Спартака было опубликовано видео из раздевалки для гостей на стадионе Самары. В этом видео видно форму нескольких футболистов, в том числе и Джедсиона Фернандеша.
Напомним, что клуб Спартак приобрел 26-летнего полузащитника Джедсиона Фернандеша у турецкого клуба Бешикташ за 20,8 миллиона евро. Этот трансфер стал самым дорогим в истории московского клуба.
Матч Akron – Спартак, который проходит в третьем туре Российской Премьер-Лиги, состоится 3 августа и начнется в 13:30. Текстовую онлайн-трансляцию этого матча можно будет следить на портале LiveResult.