Kanchelskis: “Zenit” CSKA ustidan g‘alaba qozonadi
Rossiya terma jamoasi va “Manchester Yunayted” sobiq futbolchisi Andrey Kanchelskis Premyer-liganing uchinchi turi markaziy uchrashuvi bo‘yicha o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Sankt-Peterburgning “Zenit” hamda poytaxt Moskvaning CSKA jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Andrey Kanchelskisning ta’kidlashicha, “Zenit” jamoasining g‘alaba qozonish imkoniyati CSKAga nisbatan yuqoriroq.
Futbol mutaxassisi “Zenit” ustun kelishini taxmin qilmoqda. Bu haqda “Match TV” telekanali xabar berdi.
Uchrashuv 3-avgust, yakshanba kuni, “Gazprom Arena” stadionida o‘tkaziladi. O‘yin boshlanishi Moskva vaqti bilan soat 18:00 ga belgilangan.
Hozirda har ikki jamoa ikki turdan so‘ng to‘rtta ochkoga ega. Rossiya Premyer-ligasida hozirda Moskvaning “Lokomotiv” jamoasi peshqadamlik qilmoqda.
Mazkur klub ketma-ket uchta g‘alabaga erishgan. Shu tariqa, musobaqa jadvalida “Lokomotiv” birinchi o‘rinda bormoqda.
Markaziy uchrashuv natijasi chempionat jadvalida muhim o‘rin tutishi mumkin. Futbol ishqibozlari va mutaxassislar bu o‘yinga katta e’tibor qaratmoqda.

Канчельскис: “Зенит” одержит победу над ЦСКА
Бывший футболист сборной России и “Манчестер Юнайтед” Андрей Канчельскис высказал свое мнение о центральном матче третьего тура Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч пройдет между питерским “Зенитом” и московским ЦСКА. По словам Андрея Канчельскиса, у команды “Зенит” шансы на победу выше по сравнению с ЦСКА.
Футбольный эксперт предполагает, что “Зенит” одержит победу. Об этом сообщает телеканал “Матч ТВ”.
Матч состоится 3 августа, в воскресенье, на стадионе “Газпром Арена”. Начало игры запланировано на 18:00 по московскому времени.
В настоящее время обе команды имеют по четыре очка после двух туров. В Российской Премьер-лиге сейчас лидирует московский “Локомотив”.
Этот клуб добился трех подряд побед. Таким образом, в турнирной таблице “Локомотив” занимает первое место.
Результат центрального матча может занять важное место в таблице чемпионата. Футбольные болельщики и эксперты уделяют этому матчу большое внимание.