Meulensten “Go Ahead Eagles”ga o‘tishi kutilmoqda
Niderlandiyalik tayanch yarim himoyachi Melle Meulensten o‘zining vatani chempionatiga qaytishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda mahalliy manbalar xabar bermoqda. Hozirda 26 yoshli futbolchi Italiyaning “Sampdoriya” jamoasida to‘p surmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, u yaqin kunlarda “Go Ahead Eagles” klubi uchun tibbiy ko‘rikdan o‘tadi va ushbu jamoa bilan to‘rt yillik shartnoma imzolashi kutilmoqda. O‘tgan mavsumda “Go Ahead Eagles” Niderlandiya chempionatida yettinchi o‘rinni egallagan.
Melle Meulenstenning bozor qiymati 700 ming yevroga teng. U o‘tgan mavsumda barcha musobaqalarda jami 30 ta uchrashuvda maydonga tushdi, 4 ta ogohlantirish oldi va 4 ta gol urdi.
Futbolchi “Manchester Yunayted” va “Preston North End” klublari tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. Meulenstenning yangi klubi bilan imzolashi kutilayotgan shartnoma uning professional faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi mumkin.
Shu orqali u o‘z vatanida yuqori saviyada o‘ynash imkoniyatiga ega bo‘ladi. Mutaxassislar futbolchining natijalarini ijobiy baholamoqda.

Meulensten ожидается переход в “Go Ahead Eagles”
Нидерландский опорный полузащитник Мелле Мейленстен близок к возвращению в чемпионат своей родины. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают местные источники. В настоящее время 26-летний футболист выступает за итальянскую команду “Сампдория”.
Согласно информации, в ближайшие дни он пройдет медицинское обследование для клуба “Go Ahead Eagles” и ожидается, что подпишет четырехлетний контракт с этой командой. В прошлом сезоне “Go Ahead Eagles” занял седьмое место в чемпионате Нидерландов.
Рыночная стоимость Мелле Мейленстена составляет 700 тысяч евро. В прошлом сезоне он сыграл в 30 матчах во всех турнирах, получил 4 предупреждения и забил 4 гола.
Футболист является воспитанником клубов “Манчестер Юнайтед” и “Престон Норт Энд”. Ожидаемый контракт с новым клубом Мейленстена может стать новым этапом в его профессиональной карьере.
Таким образом, он получит возможность играть на высоком уровне в своей стране. Специалисты положительно оценивают результаты футболиста.