Lukman transfer so‘rovi berdi, “Inter”ga o‘tishni istaydi
“Atalanta” klubi hujumchisi Ademola Lukman rasmiy ravishda transfer so‘rovi berganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli futbolchi ayni paytda “Inter” jamoasiga o‘tishni istayotganini ochiq bildirgan. So‘nggi vaqtlarda uning nomi “Inter” klubi bilan faol bog‘lanmoqda.
Lukman o‘zining rasmiy bayonotida shunday deydi: “Transfer bo‘yicha rasmiy so‘rovimni berdim. Har doim klub manfaatlarini ustun qo‘yganman va bu holatga kelib qolishimni istamagan edim.
Afsuski, hozirda tanlovim juda kam. Muxlislarga murojaat qilib, bu vaziyatga yetib kelganimizdan chin dildan afsusdaligimni bildiraman.
Umid qilamanki, sizlar holatni to‘g‘ri tushunasizlar”. Ademola Lukman, shuningdek, “Atalanta” klubi transferiga noma’lum sabablarga ko‘ra to‘sqinlik qilayotganini ta’kidladi.
U so‘nggi uch mavsum davomida Bergamo jamoasi uchun bor kuchi bilan harakat qilganini qayd etdi. Futbolchi vaziyat tez orada ijobiy hal bo‘lishiga umid qilmoqda.

Лукман подал запрос на трансфер, хочет перейти в "Интер"
Нападающий клуба «Аталанта» Адемола Лукман официально сообщил о подаче запроса на трансфер. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний футболист открыто заявил о желании перейти в команду «Интер». В последнее время его имя активно связывается с клубом «Интер».
Лукман в своем официальном заявлении говорит: «Я подал официальный запрос на трансфер. Я всегда ставил интересы клуба на первое место и не хотел бы оказаться в такой ситуации.
К сожалению, в настоящее время у меня очень мало выбора. Обращаюсь к болельщикам и искренне выражаю сожаление о том, что мы оказались в этой ситуации.
Надеюсь, вы правильно поймете ситуацию». Адемола Лукман также отметил, что клуб «Аталанта» по неизвестным причинам препятствует его трансферу.
Он отметил, что в течение последних трех сезонов старался изо всех сил для команды Бергамо. Футболист надеется, что ситуация скоро разрешится положительно.