Spartak Karlos Kuestaning transferi bo‘yicha kelishuvga yaqin
Galatasaray jamoasining markaziy himoyachisi Karlos Kuesta Spartak klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Ekol TV jurnalisti Erdem Achikg‘oz xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, Spartak jamoasi Kolumbiya terma jamoasi a’zosi, 26 yoshli futbolchi bilan shaxsiy mehnat shartnomasining barcha shartlarini kelishib olgan.
Shuningdek, Spartak va Galatasaray klublari o‘rtasida ham kelishuv deyarli yakuniga yetgan. Yaqin kunlarda zarur hujjatlar imzolanishi kutilmoqda.
Avvalroq Spartak Karlos Kuestani ijaraga olib, keyinchalik to‘liq sotib olish huquqi bilan transfer qilish imkoniyati haqida ham xabarlar tarqalgan edi. Rossiya chempionatining uchinchi tur uchrashuvida Dejan Stankovich boshchiligidagi Spartak jamoasi safarda Akron klubiga qarshi o‘yinda g‘alaba qozona olmadi va bahs 1:1 hisobida yakunlandi.
Shuningdek, Koko laqabli futbolchining Spartak jamoasiga o‘tishi turli sabablarga ko‘ra amalga oshmasligi ham mumkinligi ta’kidlanmoqda. Yaqin orada transfer borasida yakuniy qaror qabul qilinishi kutilmoqda.

Спартак близок к соглашению по трансферу Карлоса Куэстана
Центральный защитник команды Галатасарай Карлос Куэста может перейти в Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает журналист Ekol TV Эрдем Ачикгоз. По информации источника, команда Спартак согласовала все условия личного трудового контракта с 26-летним футболистом, который является членом сборной Колумбии.
Также соглашение между клубами Спартак и Галатасарай почти достигнуто. В ближайшие дни ожидается подписание необходимых документов.
Ранее также сообщалось о возможности аренды Карлоса Куэсты с последующим правом выкупа. В матче третьего тура чемпионата России команда Спартак под руководством Деяна Станковича не смогла одержать победу в выездной игре против клуба Акрон, и встреча завершилась со счетом 1:1.
Также подчеркивается, что переход футболиста с прозвищем Коко в команду Спартак может не состояться по различным причинам. В ближайшее время ожидается окончательное решение по трансферу.