Orenburg safarda mag‘lub bo‘ldi: xatolar va baholar tahlili
Orenburg jamoasi chempionatning navbatdagi turida ochko ololmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa oldingi ikki o‘yinda durang o‘ynagan bo‘lsa, bu safar birinchi mag‘lubiyatga uchradi. Vladimir Slishkovich boshchiligidagi futbolchilar safarda Baltika jamoasiga qarshi o‘yinda muvaffaqiyatga erisha olmadilar.
Kaliningradda o‘tgan ushbu uchrashuvda Orenburg jamoasining yaxshi o‘yin ko‘rsatishiga nima to‘sqinlik qilgani haqida turli fikrlar bildirildi. O‘yin protokoliga ko‘ra, Baltika jamoasi Orenburg ustidan 3:2 hisobida g‘alaba qozondi.
Birinchi bo‘limda hisobni Baltika ochdi, ikkinchi bo‘limda esa mezbonlar ustunlikni mustahkamladi. Orenburg futbolchilari ikki bor javob golini urgan bo‘lsa-da, yakunda mag‘lub bo‘ldi.
O‘yinchilar faoliyati alohida baholandi. Masalan, Orenburg himoyachisi Georgiy Zotovga 3,5 ball berildi.
U o‘z qanotida yetarlicha faol harakat qilmadi va bir vaziyatda raqibga penalti ishlatishga sabab bo‘ldi. Shuningdek, hujumchi Stepan Oganesyan birinchi bo‘limda yaxshi imkoniyatdan foydalana olmadi.
U 45 daqiqa davomida biror marta ham raqib darvozasiga aniq zarba bera olmadi. Uning o‘rniga maydonga tushgan futbolchi esa jarima zarbasidan chiroyli gol urdi.
Yana bir futbolchi Anri Chichinadze ham 3 ball bilan baholandi. U markaziy himoyachi sifatida ko‘plab ikki kurashlarda g‘alaba qozongan bo‘lsa-da, pozitsion xatolarga yo‘l qo‘ydi va ko‘plab to‘plarni yo‘qotdi.
Bu esa jamoa himoyasiga salbiy ta’sir ko‘rsatdi. Umuman olganda, Orenburg jamoasi bu uchrashuvda o‘z oldiga qo‘yilgan vazifalarni to‘liq bajara olmadi.

Оренбург в поездке потерпел поражение: анализ ошибок и оценок
Команда Оренбурга не смогла набрать очки в следующем туре чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда сыграла вничью в двух предыдущих матчах, но на этот раз потерпела первое поражение. Футболисты под руководством Владимира Слишковича не смогли добиться успеха в выездном матче против команды Балтика.
На этой встрече, прошедшей в Калининграде, были высказаны различные мнения о том, что помешало команде Оренбурга показать хорошую игру. Согласно протоколу игры, команда Балтика одержала победу над Оренбургом со счетом 3:2.
В первом тайме счет открыл Балтика, во втором тайме хозяева укрепили свое преимущество. Хотя футболисты Оренбурга дважды забили ответные голы, в итоге они потерпели поражение.
Игра игроков была оценена отдельно. Например, защитнику Оренбурга Георгию Зотову была поставлена оценка 3,5 балла.
Он недостаточно активно действовал на своем фланге и в одной ситуации стал причиной назначения пенальти в пользу соперника. Также нападающий Степан Оганесян не смог воспользоваться хорошей возможностью в первом тайме.
Он ни разу не нанес точный удар по воротам соперника за 45 минут. Заменивший его футболист забил красивый гол с штрафного удара.
Еще один футболист Анри Чичинадзе также был оценен в 3 балла. Хотя он выиграл множество единоборств в роли центрального защитника, он допустил позиционные ошибки и потерял много мячей.
Это негативно сказалось на защите команды. В целом команда Оренбурга не смогла полностью выполнить поставленные перед ней задачи в этой встрече.