Tedeev futbolchilardan Spartak bilan o‘yindan xulosa so‘radi
Akron jamoasi Rossiya chempionati uchinchi turida Spartak jamoasiga qarshi o‘yinda durang natija qayd etdi va bir ochko qo‘lga kiritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tolyatti shahri jamoasining matbuot xizmati o‘yin yakunida jamoaning bosh murabbiyi Zaur Tedeevning futbolchilar bilan bo‘lgan suhbatidan video lavha e’lon qildi. Bosh murabbiy o‘z futbolchilariga murojaat qilib, barchaga bu o‘yindan xulosa chiqarish zarurligini ta’kidladi.
U o‘yin yaxshi o‘tganini, jamoa kuchli futbol namoyish etganini aytdi. Shuningdek, bugun g‘alaba qozonish imkoniyati yetishmaganini va buning sababini har bir futbolchi o‘zidan izlashini so‘radi.
Murabbiy jamoa a’zolariga maydonda ko‘rsatgan harakati uchun minnatdorlik bildirdi va ularni katta yutuqqa erishgan deb baholadi. Endi esa barcha e’tibor navbatdagi muhim o‘yinga qaratilishini, Dag‘istonda bo‘lib o‘tadigan uchrashuvga jiddiy tayyorgarlik ko‘rish zarurligini ta’kidladi.
U yerda faqat haqiqiy kurash bo‘lishini aytdi. Mahachkala shahrining Dinamo jamoasi va Akron jamoasi o‘rtasidagi navbatdagi uchrashuv joriy yil 8-avgust, juma kuni bo‘lib o‘tadi.

Тедеев спросил футболистов о выводах после игры со Спартаком
Команда Акрон в третьем туре чемпионата России сыграла вничью с командой Спартак и заработала одно очко. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пресс-служба команды города Тольятти опубликовала видео беседы главного тренера Заура Тедеева с футболистами по окончании игры. Главный тренер, обращаясь к своим игрокам, подчеркнул необходимость сделать выводы из этой игры.
Он сказал, что игра прошла хорошо, команда продемонстрировала сильный футбол. Также он отметил, что сегодня не хватало возможности одержать победу и попросил каждого футболиста искать причины в себе.
Тренер выразил благодарность членам команды за их действия на поле и оценил их как достигших большого успеха. Теперь все внимание должно быть сосредоточено на следующей важной игре, подчеркнув необходимость серьезной подготовки к встрече, которая пройдет в Дагестане.
Он сказал, что там будет только настоящая борьба. Следующая встреча между командой Динамо из города Махачкала и командой Акрон состоится 8 августа текущего года, в пятницу.