Masalitin: Spartak ochkolarni oson yo‘qotmasligi kerak
Sobiq "Spartak" futbolchisi Valeriy Masalitin "Akron" hamda "Spartak" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv natijasi (1:1) va poytaxt jamoasining mavsum boshidagi o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eslatib o‘tamiz, Tolyatti jamoasi so‘nggi daqiqalarda Artem Dzyuba tomonidan amalga oshirilgan penalti evaziga hisobni tenglashtirishga muvaffaq bo‘ldi. Valeriy Masalitinning ta’kidlashicha, agar jamoa chempionlik uchun kurash olib bormoqchi bo‘lsa va qimmat transferlarni amalga oshirayotgan bo‘lsa, unda ochkolarni shunday osonlikcha boy berish mumkin emas.
Unga ko‘ra, mavsum boshida "Spartak" barqaror o‘yin ko‘rsata olmayapti, jamoaga gollar urish juda qiyin bo‘layapti. Shuningdek, u intizom bilan bog‘liq muammolar borligini va bu holat yuzaga kelmasligi kerakligini ta’kidladi.
Masalitin, shuningdek, "Spartak" ikkinchi bo‘limda raqibdan kam bo‘lib o‘ynaganiga qaramay, yaxshiroq o‘yin namoyish qilganini ham aytdi. Hozirda Dejan Stankovich boshchiligidagi "Spartak" jamoasi bir g‘alaba, bir mag‘lubiyat va bir durang natijasidan so‘ng Premyer-liga turnir jadvalida o‘ninchi o‘rinda bormoqda.

Масалитин: Спартак очки не должен легко терять
Бывший футболист "Спартака" Валерий Масалитин высказал мнение о результате матча между командами "Акрон" и "Спартак" (1:1) и о играх столичной команды в начале сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напоминаем, что команда из Тольятти смогла сравнять счет благодаря пенальти, реализованному Артемом Дзюбой в последние минуты. По словам Валерия Масалитина, если команда хочет бороться за чемпионство и проводит дорогие трансферы, то терять очки так легко нельзя.
По его мнению, в начале сезона "Спартак" не показывает стабильной игры, команде очень трудно забивать голы. Также он отметил, что существуют проблемы с дисциплиной, и этой ситуации не должно быть.
Масалитин также сказал, что "Спартак", несмотря на то что во втором тайме играл хуже соперника, показал лучшую игру. В настоящее время команда "Спартак" под руководством Деяна Станковича занимает десятое место в таблице Премьер-лиги после одной победы, одного поражения и одной ничьей.