PSV so‘nggi daqiqalarda Superkubokda g‘alaba qozondi
PSV va Gou Exed Igls jamoalari Niderlandiya Superkubogi uchun bahs olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsum chempioni bo‘lgan PSV jamoasi o‘yinda ustunlikka ega bo‘ldi, biroq g‘alabani faqat uchrashuv so‘nggida qo‘lga kiritdi. Uchrashuv boshida Gou Exed Igls futbolchisi Dean Jeyms xavfli zarba yo‘lladi, biroq to‘p nishonga tegmadi.
Oradan ko‘p o‘tmay, PSV futbolchisi Yoey Veerman uzatmasidan so‘ng Serjinyo Dest imkoniyatni boy berdi. Kauhayb Driauyeh hisobni ochish imkoniga ega edi, ammo darvozabon yaxshi o‘ynadi.
Matis Syure uzoqdan zarba berib, to‘pni ustunga urdi. Uchrashuvning 35-daqiqasida aynan Syure Jamesning uzatmasidan keyin hisobni ochdi.
Ikkinchi bo‘limda o‘yin ancha tig‘iz bo‘ldi. 78-daqiqada Gou Exed Igls himoyachisi Gerrit Nauber o‘z darvozasiga to‘p kiritib yubordi va hisob tenglashdi.
84-daqiqada PSV futbolchisi Gus Til uzatmasidan so‘ng Serjinyo Dest g‘alaba golini urdi. Uchrashuv 2:1 hisobida PSV foydasiga yakunlandi.
Bu g‘alaba PSV uchun Superkubokdagi 15-g‘alaba bo‘ldi va bu natija klub uchun rekord hisoblanadi. O‘yin Filips stadionida, Eindhoven shahrida bo‘lib o‘tdi.
Jamoalar tarkibida bir qator o‘zgarishlar va almashtirishlar amalga oshirildi. Yakunda PSV jamoasi navbatdagi sovrinni qo‘lga kiritdi.

PSV в последние минуты одержал победу в Суперкубке
Команды PSV и Gou Exed Igls боролись за Нидерландский Суперкубок. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда PSV, ставшая чемпионом прошлого сезона, доминировала в игре, однако победу смогла одержать только в конце матча. В начале встречи игрок Gou Exed Igls Дин Джеймс нанес опасный удар, но мяч не попал в цель.
Немного позже игрок PSV Йоей Веерман после передачи Сержиньо Деста упустил возможность. Кауайб Дриауйе имел шанс открыть счёт, но вратарь сыграл хорошо.
Матис Сюре нанес удар издалека, и мяч попал в перекладину. На 35-й минуте именно Сюре открыл счёт после передачи Джеймса.
Во втором тайме игра стала гораздо напряжённее. На 78-й минуте защитник Gou Exed Igls Геррит Наубер забил автогол, и счёт сравнялся.
На 84-й минуте игрок PSV Гус Тил после передачи Сержиньо Деста забил победный гол. Матч завершился со счётом 2:1 в пользу PSV.
Эта победа стала 15-й для PSV в Суперкубке, и этот результат является рекордом для клуба. Игра прошла на стадионе Филипс в городе Эйндховен.
В составах команд было проведено несколько замен и перестановок. В итоге команда PSV завоевала очередной трофей.