Kvekveskiri mag‘lubiyatdan so‘ng jamoani birdamlikka chaqirdi
Orenburg futbol klubi Premyer-liga uchinchi turida safarda Baltika jamoasiga 2:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvdan so‘ng jamoa himoyachisi Irakliy Kvekveskiri kiyinish xonasida o‘z fikrlarini ochiq bildirdi. U o‘z jamoadoshlariga har bir uchrashuvda o‘zlari xatolarga yo‘l qo‘yayotganini, bu esa o‘tgan yilgi holatga o‘xshash muammolarga olib kelishini ta’kidladi.
Kvekveskiri jamoani bir-birini qo‘llab-quvvatlashga, faqat o‘z manfaatini emas, umumiy maqsadni ko‘zlashga chaqirdi. U so‘zida so‘nggi uch yilda omon qolish uchun qanday kurashganini va bu juda og‘ir holat ekanini aytdi.
Uning fikriga ko‘ra, Premyer-ligada o‘ynash imkoniyati osonlik bilan qo‘lga kiritilmagan va bu imkoniyatni qadrlash kerak. Vaqt juda tez o‘tishini, yoshligida bu haqida o‘ylamaganini, hozir esa 35 yoshga kirganini ta’kidladi.
Ma’lumki, Orenburg jamoasi mavsum boshlanishidan bir hafta oldin Premyer-ligaga qaytdi. Bu jamoa Torpedo klubining chetlatilishi sababli yuqori ligada ishtirok etish imkoniyatiga ega bo‘ldi.
Hozirga qadar Orenburg uchta turda ikki ochko jamg‘ardi. Keyingi turda Vladimir Slishkovich boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida Krasnodar klubiga qarshi o‘ynaydi.

Квеквескири после поражения призвал команду к единству
Футбольный клуб Оренбург проиграл команде Балтика со счетом 2:3 в третьем туре Премьер-лиги на выезде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После матча защитник команды Ираклий Квеквескири открыто высказал свои мысли в раздевалке. Он отметил, что его товарищи по команде допускают ошибки в каждом матче, что приводит к проблемам, похожим на те, что были в прошлом году.
Квеквескири призвал команду поддерживать друг друга, не только думать о своих интересах, но и стремиться к общей цели. Он сказал, что за последние три года они боролись за выживание, и это было очень тяжелое положение.
По его мнению, возможность играть в Премьер-лиге не была легко получена, и ее нужно ценить. Он подчеркнул, что время проходит очень быстро, что в молодости он не думал об этом, а сейчас ему уже 35 лет.
Известно, что команда Оренбурга вернулась в Премьер-лигу за неделю до начала сезона. Эта команда получила возможность участвовать в высшем дивизионе из-за исключения клуба Торпедо.
На данный момент Оренбург набрал два очка в трех турах. В следующем туре команда под руководством Владимира Слишковича сыграет на своем поле против клуба Краснодар.