Zenit va Spartakning qimmat transferlari hali oqlanmadi
Rossiya futbol uyushmasi etika qo‘mitasining sobiq a’zosi Andrey Sozin Rossiya chempionatida o‘ynayotgan Jedson Fernandes va Jerson Santosning o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Jedson yaqinda “Spartak” jamoasi tarkibiga “Beshiktash” klubidan 20,8 million yevro evaziga qo‘shildi. Jerson esa “Zenit”ga “Flamengo”dan 25 million yevroga o‘tgan.
Sozin fikricha, Jedson Moskvaga kelganida uni katta kutib olishdi, biroq hozircha uning o‘yinida jiddiy natija ko‘rinmayapti. Shuningdek, Jerson ham “Zenit” safida kutilgan darajada o‘zini ko‘rsata olmadi.
Ekspertning ta’kidlashicha, “Zenit” va “Spartak” tomonidan amalga oshirilgan qimmat transferlar hozircha o‘zini oqlamagan. Sozinning aytishicha, hozircha faqat “Zenit” klubi futbolchisi Luis Enrike o‘z transfer qiymatini to‘liq oqlay olgan yagona qimmat futbolchi bo‘lib turibdi.
Bugun “Zenit” jamoasi CSKA klubiga qarshi o‘yinda g‘alaba qozona olmadi, “Spartak” esa “Akron” jamoasiga qarshi o‘yinda ochko yo‘qotdi. Ikkala uchrashuv ham 1:1 hisobida yakunlandi.

Дорогие трансферы Зенита и Спартака пока не оправдали себя
Бывший член этического комитета Российского футбольного союза Андрей Созин оценил игру Жедсона Фернандеса и Жерсона Сантоса, выступающих в российском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, Жедсон недавно присоединился к команде "Спартак" из клуба "Бешикташ" за 20,8 миллиона евро. Жерсон же перешел в "Зенит" из "Фламенго" за 25 миллионов евро.
По мнению Созина, Жедсона встретили с большим вниманием, когда он приехал в Москву, однако пока в его игре не видно серьезных результатов. Также Жерсон не смог проявить себя в "Зените" на ожидаемом уровне.
Эксперт отметил, что дорогие трансферы, осуществленные "Зенитом" и "Спартаком", пока не оправдали себя. По словам Созина, единственным дорогим футболистом, который смог полностью оправдать свою трансферную стоимость, остается игрок "Зенита" Луис Энрике.
Сегодня команда "Зенит" не смогла одержать победу в матче против клуба ЦСКА, а "Спартак" потерял очки в игре против команды "Акрон". Оба матча завершились со счетом 1:1.