"Manchester Yunayted" jamoasi sardori Bruno Fernandesh klubning transfer siyosati haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy yil yozgi transfer oynasida "qizil iblislar" "Vulverhempton"dan Mateus Kuniyani va "Brentford"dan Brayen Mbeumoni xarid qildi. Ushbu ikki futbolchini sotib olish uchun klub taxminan 150 million yevro mablag‘ sarfladi.
Bruno Fernandesh o‘z intervyusida shunday dedi: "Hech kimni tanqid qilmoqchi emasman. Klub mavjud moliyaviy sharoitlarda bor kuchini ishga solmoqda.
Biroq, o‘tgan mavsumdan so‘ng tarkibimizni kuchaytirish zarur edi. Raqobat oshsa, har bir futbolchi rivojlanish uchun qo‘shimcha motivatsiya oladi.
Umid qilamanki, yana bir yoki ikki yangi futbolchi jamoamizga qo‘shiladi va bu borada yordam beradi", – deya uning so‘zlarini ingliz ommaviy axborot vositalari keltirmoqda. Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsum "Manchester Yunayted" Angliya Premer-ligasi turnir jadvalida 15-o‘rinni egallagan edi.
Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi jamoani kuchaytirish bo‘yicha ishlarni davom ettirmoqda. Yangi futbolchilar tarkibga qo‘shilishi natijasida jamoaning natijalari yaxshilanishi kutilmoqda.

Бруно Фернандеш снова выразил надежду на два трансфера
"Манчестер Юнайтед" капитан Бруно Фернандеш поделился своими мыслями о трансферной политике клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В текущем летнем трансферном окне "красные дьяволы" приобрели Матеуса Куня из "Вулверхэмптона" и Брайана Мбеума из "Брентфорда". На покупку этих двух футболистов клуб потратил около 150 миллионов евро.
Бруно Фернандеш в своем интервью сказал: "Я не хочу никого критиковать. Клуб при существующих финансовых условиях делает все возможное.
Однако после прошлого сезона было необходимо усилить наш состав. С увеличением конкуренции каждый футболист получает дополнительную мотивацию для развития.
Надеюсь, что еще один или два новых футболиста присоединятся к нашей команде и помогут в этом", – цитируют его слова английские СМИ. Для справки, в прошлом сезоне "Манчестер Юнайтед" занял 15-е место в таблице Английской Премьер-лиги.
Руководство клуба и тренерский штаб продолжают работу по усилению команды. Ожидается, что с приходом новых футболистов результаты команды улучшатся.