Amorim: "Manchester Yunayted" mavsumoldi yig‘inidan mamnun
“Manchester Yunayted” bosh murabbiyi Ruben Amorim jamoaning AQShda o‘tkazgan mavsumoldi yig‘inidan mamnunligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa yozgi Premier-liga seriyasida ishtirok etib, “Vest Xem”, “Bornmut” va “Everton” bilan o‘rtoqlik uchrashuvlarida yetti ochko to‘pladi va musobaqa g‘olibiga aylandi. Bosh murabbiy Ruben Amorim matbuot anjumanida mavsumoldi yig‘ini jamoa uchun juda muhim bo‘lganini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, futbolchilar har bir mashg‘ulotda jiddiy ishlashdi va oldinda Angliya chempionati boshlanguniga qadar yana ikki hafta vaqt bor. Amorim bu vaqt ichida ko‘p narsa o‘zgarmasligini, biroq jamoa allaqachon ancha yaxshilanganini aytdi.
U o‘quv-mashg‘ulot yig‘ini natijalaridan to‘liq qoniqish bildirganini ta’kidladi. “Manchester Yunayted” yangi mavsumdagi ilk o‘yinini 17-avgust kuni Londonning “Arsenal” jamoasiga qarshi o‘tkazadi.

Аморим: "Манчестер Юнайтед" предсезонным сбором доволен
Главный тренер "Манчестер Юнайтед" Рубен Аморим выразил удовлетворение предсезонным сбором команды, который прошел в США. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда, участвуя в летней серии Премьер-лиги, набрала семь очков в товарищеских матчах с "Вест Хэмом", "Борнмутом" и "Эвертоном" и стала победителем турнира. Главный тренер Рубен Аморим на пресс-конференции отметил, что предсезонный сбор был очень важен для команды.
По его словам, футболисты серьезно работали на каждой тренировке, и до начала чемпионата Англии осталось еще две недели. Аморим сказал, что за это время многое не изменится, но команда уже значительно улучшилась.
Он подчеркнул, что полностью удовлетворен результатами учебно-тренировочного сбора. "Манчестер Юнайтед" проведет свой первый матч нового сезона 17 августа против лондонского "Арсенала".