Bruno Fernandes Manchester Yunayted yig‘inini ijobiy baholadi
Manchester Yunayted futbol klubi yarim himoyachisi Bruno Fernandes jamoaning mavsumoldi yig‘inidagi natijalari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni “qizil iblislar” “Everton” jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvida 2:2 hisobida durang o‘ynadi va shu natija bilan yozgi Premyer-liga seriyasida g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. Mazkur turnirda, shuningdek, “Vest Xem” va “Bornmut” klublari ham ishtirok etdi.
Musobaqa AQSHda tashkil etildi. Bruno Fernandesning so‘zlariga ko‘ra, ushbu yig‘in futbolchilar o‘rtasidagi o‘zaro aloqani mustahkamlash, yangi o‘yinchilarni jamoaga moslashtirish va o‘yin uslubiga ko‘nikish uchun muhim bosqich bo‘ldi.
Jamoa sardori bu jarayon jamoaning kelgusi mavsumdagi o‘yinlariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishiga ishonch bildirgan. O‘tgan Angliya chempionati mavsumida Manchester Yunayted 15-o‘rinda yakunlagan va xalqaro musobaqalarda ishtirok etish huquqini qo‘lga kirita olmagan.

Бруно Фернандеш положительно оценил сборы Манчестер Юнайтед
Полузащитник футбольного клуба Манчестер Юнайтед Бруно Фернандеш высказал свое мнение о результатах команды на предсезонных сборах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье "красные дьяволы" сыграли вничью 2:2 с командой "Эвертон" в товарищеском матче и таким образом завоевали победу в летней серии Премьер-лиги. В данном турнире также участвовали клубы "Вест Хэм" и "Борнмут".
Соревнование прошло в США. По словам Бруно Фернандеша, эти сборы стали важным этапом для укрепления взаимосвязи между игроками, адаптации новых игроков к команде и привыкания к игровому стилю.
Капитан команды выразил уверенность, что этот процесс положительно скажется на играх команды в следующем сезоне. В прошлом сезоне чемпионата Англии Манчестер Юнайтед завершил на 15-м месте и не смог получить право участвовать в международных соревнованиях.