Chukvuemeka "Borussiya"ga to‘liq o‘tishi mumkin
Yarim himoyachi Karni Chukvuemeka faoliyatini Angliya Premer-ligasidan Germaniya chempionatiga o‘tkazishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Londondagi "Chelsi" futbolchisi bilan Dortmundning "Borussiya" klubi jiddiy qiziqib qolgan. Bu haqda taniqli futbol yangiliklari manbasi ma’lum qilmoqda.
Manbaga ko‘ra, "Borussiya" vakillari allaqachon "Chelsi" rahbariyati bilan muzokaralarni boshlagan. Dortmund klubi Chukvuemekani joriy yil qishida ijaraga olgan edi va endi uni keyingi mavsum uchun ham o‘z tarkibida saqlab qolishni istamoqda.
Biroq "Chelsi" rahbariyati futbolchini to‘liq sotib olishni talab qilmoqda. Angliyalik futbolchining o‘zi esa Germaniya chempionatiga doimiy ravishda o‘tib, ko‘proq o‘yin amaliyotiga ega bo‘lishni xohlamoqda.
Chukvuemeka Dortmund jamoasi safida 17 ta o‘yinda maydonga tushib, bir marta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining transfer narxi 18 million yevroga baholanmoqda.

Чуквуемека может полностью перейти в "Боруссию"
Полузащитник Карни Чуквуэмеки может перейти из английской Премьер-лиги в чемпионат Германии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лондонский "Челси" серьезно заинтересован в футболисте из Дортмунда "Боруссии". Об этом сообщает известный источник футбольных новостей.
По информации источника, представители "Боруссии" уже начали переговоры с руководством "Челси". Дортмундский клуб арендовал Чуквуэмеку этой зимой и теперь хочет сохранить его в своем составе на следующий сезон.
Однако руководство "Челси" требует полного выкупа футболиста. Английский футболист сам хочет перейти в чемпионат Германии, чтобы получить больше игровой практики.
Чуквуэмеки удалось сыграть 17 матчей за команду Дортмунда и забить один гол. Согласно данным Transfermarkt, трансферная стоимость футболиста оценивается в 18 миллионов евро.