Yakshanba kuni Moskvaning CSKA jamoasi Premier-liga uchinchi turida safarda Zenitga qarshi o‘yin o‘tkazdi va natijada 1:1 hisobida durang qayd etildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva jamoasi tarkibida hujumchi Alerandro gol urdi. Bu gol braziliyalik futbolchi uchun CSKA safidagi birinchi gol bo‘ldi, garchi u klubga fevral oyida kelgan bo‘lsa ham.
Mashhur murabbiy Stanislav Cherchesov Alerandro haqida o‘z fikrini bildirdi. Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, agar Alerandro Zenitga qarshi o‘yindagi kabi gollar urishda davom etsa, uning ayrim xatolariga ko‘z yumish mumkin.
Murabbiy futbolchining tezligi unchalik yuqori emasligini va u maydonda ba’zi xatolarga yo‘l qo‘yayotganini ta’kidladi. Shuningdek, Cherchesov Alerandro tomonidan urilgan chiroyli gol unga kerakli ishonch bag‘ishlashiga umid bildirdi.
CSKA jamoasi Premier-liga dastlabki uch turida besh ochko to‘pladi. Navbatdagi turda jamoa o‘z maydonida Rubin bilan bahs olib boradi.

Черчесов: Алерандро забил гол за Зенит и получил уверенность
В воскресенье московская команда ЦСКА провела выездной матч против Зенита в третьем туре Премьер-лиги, и в результате была зафиксирована ничья 1:1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В составе московской команды нападающий Алерандро забил гол. Этот гол стал первым для бразильского футболиста в составе ЦСКА, хотя он пришел в клуб в феврале.
Известный тренер Станислав Черчесов высказал свое мнение о Алерандро. По словам Черчесова, если Алерандро продолжит забивать голы, как в матче против Зенита, можно закрыть глаза на некоторые его ошибки.
Тренер отметил, что скорость футболиста не так высока и он допускает некоторые ошибки на поле. Также Черчесов выразил надежду, что красивый гол, забитый Алерандро, придаст ему необходимую уверенность.
Команда ЦСКА набрала пять очков в первых трех турах Премьер-лиги. В следующем туре команда сыграет на своем поле против Рубина.