ясно ветер 1.5 м/с, В
Agent Timur Gurtskaya poytaxtning Spartak jamoasi rahbariyati haqida tanqidiy fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Moskva klubi rahbarligida futbol sohasini yaxshi biladigan mutaxassislar yo‘q. Gurtskayaning ta’kidlashicha, ular ish jarayoniga yetarli darajada e’tibor bermaydi va jamoaning hozirgi bosh murabbiyi Dejan Stankovichga futbolchi sifatidagi avvalgi xizmatlari uchun ishonishda davom etmoqda.
Ma’lumot uchun, Spartak jamoasi oxirgi o‘yinda safarda Tol’yatti shahri vakili bo‘lgan Akron jamoasi bilan bellashdi. Uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi.
Bu natijadan so‘ng, Moskva klubi uchta turdan keyin to‘rt ochko jamg‘arib, turnir jadvalida 11-o‘rinni egallab turibdi. Mutaxassislar fikriga ko‘ra, jamoaning so‘nggi natijalari rahbariyat va murabbiylar shtabining faoliyatiga tanqidiy yondashuvni kuchaytirmoqda.

Гуртская: В руководстве Спартака нет опытных специалистов
Агент Тимур Гурцкая высказал критическое мнение о руководстве столичного клуба Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в руководстве московского клуба нет специалистов, хорошо разбирающихся в футболе. Гурцкая подчеркивает, что они недостаточно уделяют внимания рабочему процессу и продолжают доверять нынешнему главному тренеру Деяну Станковичу за его прежние заслуги как игрока.
Для справки, команда Спартак в последнем матче сыграла вничью с командой Акрон, представляющей город Тольятти. Встреча завершилась со счетом 1:1.
После этого результата московский клуб набрал четыре очка после трех туров и занимает 11-е место в турнирной таблице. По мнению специалистов, последние результаты команды усиливают критический подход к деятельности руководства и тренерского штаба.