Gonsalu Guedes “Real Sosyedad” bilan uch yillik shartnoma imzoladi
28 yoshli yarim himoyachi Gonsalu Guedes Ispaniya chempionatida faoliyatini davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tajribali portugaliyalik futbolchi “Real Sosyedad” klubi bilan uzoq muddatli shartnoma imzoladi. Ushbu klubda rossiyalik futbolchi Arsen Zaxaryan ham to‘p suradi.
Klub matbuot xizmati bergan ma’lumotga ko‘ra, Guedes bilan tuzilgan shartnoma uch yilga mo‘ljallangan. Shuningdek, shartnomada hamkorlikni yana bir mavsumga uzaytirish imkoniyati ham ko‘zda tutilgan.
2024/2025 yilgi mavsumda Guedes Angliya chempionatida “Vulverxempton” jamoasi safida o‘ynagan. U “bo‘rilar” tarkibida jami 33 uchrashuvda maydonga tushib, beshta gol urdi va beshta golli uzatmani amalga oshirdi.
Ma’lumot uchun, “Real Sosyedad” jamoasi o‘tgan mavsumda Ispaniya La Ligasi musobaqasini 11-o‘rinda yakunlagan. Klub yangi futbolchi bilan kuchini oshirishni maqsad qilgan.

Гонсалу Гедеш подписал трехлетний контракт с "Реал Сосйедад"
28-летний полузащитник Гонсалу Гедеш продолжит свою карьеру в испанском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Опытный португальский футболист подписал долгосрочный контракт с клубом «Реал Сосьедад». В этом клубе также играет российский футболист Арсен Захарян.
По информации пресс-службы клуба, контракт с Гедешем рассчитан на три года. Также в контракте предусмотрена возможность продления сотрудничества еще на один сезон.
В сезоне 2024/2025 Гедеш играл за команду «Вулверхэмптон» в английском чемпионате. Он провел в составе «волков» 33 матча, забил пять голов и отдал пять голевых передач.
Для справки, команда «Реал Сосьедад» завершила прошлый сезон на 11-м месте в турнире Ла Лиги Испании. Клуб ставит целью усилить свои позиции с новым футболистом.