Galatasaray Safonov transferi bo‘yicha muzokara boshladi
PSJ jamoasida darvozabon sifatida faoliyat yuritayotgan Matvey Safonov Turkiyada o‘z faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Sulaymon Rodop ma’lumot berdi. Manbaga ko‘ra, Turkiyaning mashhur Galatasaray klubi Safonov bilan muzokaralarni boshlab yuborgan.
Hozircha muzokaralar tafsilotlari ochiqlanmagan. Avvalroq, PSJ klubi ukrainalik himoyachi Ilya Zabarnıy bilan shartnoma imzolash arafasida ekanligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Shu munosabat bilan, PSJ klubi Galatasarayga Safonov xizmatlarini taklif qilgani aytilmoqda. Matvey Safonov o‘tgan yilning yozidan beri PSJ safida o‘ynab kelmoqda.
Shu vaqt davomida u jami 17 ta o‘yinda maydonga tushdi, 13 ta gol o‘tkazib yubordi va 7 ta uchrashuvda darvozasi daxlsizligini saqlab qoldi. Transfermarkt ma’lumotiga ko‘ra, Safonovning bozor bahosi 20 million yevroga teng.
Hozircha uning kelajagi borasida aniq qaror qabul qilinmagan. Muzokaralar natijasi yaqin kunlarda ma’lum bo‘lishi kutilmoqda.

Galatasaray начал переговоры по трансферу Сафонова
Вратарь клуба ПСЖ Матвей Сафонов может продолжить свою карьеру в Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставил журналист Сулейман Родоп. По данным источника, знаменитый турецкий клуб Галатасарай начал переговоры с Сафоновым.
Пока детали переговоров не раскрыты. Ранее появились сообщения о том, что клуб ПСЖ на грани подписания контракта с украинским защитником Ильей Забарным.
В связи с этим сообщается, что клуб ПСЖ предложил Галатасараю услуги Сафонова. Матвей Сафонов играет за ПСЖ с прошлого лета.
За это время он вышел на поле в 17 матчах, пропустил 13 голов и сохранил свои ворота в неприкосновенности в 7 встречах. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость Сафонова составляет 20 миллионов евро.
Пока не принято окончательное решение о его будущем. Ожидается, что результаты переговоров станут известны в ближайшие дни.