Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi markaziy hujumchisi Aleksandr Sobolev Rossiya chempionati uchinchi turi doirasida Moskvaning "CSKA" jamoasiga qarshi o‘yinda urgan goli va uning nishonlanishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning so‘nggi daqiqalarida Sobolev penaltidan gol urib, hisobni 1:1 ko‘rinishida yakunladi. Hujumchining so‘zlariga ko‘ra, gol urilgandan keyin ko‘rsatilgan ishoralar jamoa ichidagi hazil sifatida qabul qilinadi.
Sobolevning bu haqdagi fikrlarini "Match TV" telekanali e’lon qildi. Hozirda "Zenit" jamoasi bosh murabbiy Sergey Semak rahbarligida uchta o‘yindan keyin besh ochko jamg‘argan va turnir jadvalida yettinchi o‘rinda bormoqda.
Navbatdagi uchrashuvda "Zenit" safarda Grozniyning "Axmat" klubi bilan bellashadi. Mazkur o‘yin shanba kuni, 9 avgust sanasida bo‘lib o‘tadi.

Соболев прокомментировал гол, забитый в ворота ЦСКА
Нападающий петербургского "Зенита" Александр Соболев высказал свое мнение о голе, забитом в матче третьего тура чемпионата России против московского "ЦСКА", и его праздновании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последние минуты встречи Соболев забил гол с пенальти, завершив матч со счетом 1:1. По словам нападающего, жесты, показанные после гола, воспринимаются в команде как шутка.
Мнения Соболева по этому поводу опубликовал телеканал "Матч ТВ". В настоящее время команда "Зенит" под руководством главного тренера Сергея Семака набрала пять очков после трех матчей и занимает седьмое место в турнирной таблице.
В следующем матче "Зенит" сыграет на выезде против грозненского "Ахмата". Эта игра состоится в субботу, 9 августа.
Следующие результаты команды могут повлиять на ее положение в чемпионате. Болельщики ожидают высоких результатов в следующем матче.