Sharonov: Spartak o‘yinida pasayish va asabiylik bor
Sobiq futbolchi Roman Sharonov, ilgari Qozonning "Rubin" jamoasida o‘ynagan, OAV vakillari bilan suhbatda Moskvaning "Spartak" klubi joriy mavsum boshidagi o‘yinlari haqidagi fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, "Spartak" o‘yinida o‘tgan yilga nisbatan pasayish sezilmoqda va jamoada asabiy muhit mavjud. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, endi klubning o‘yin intizomi va natijalari bo‘yicha muvaffaqiyatsiz startga qanday javob berishini kuzatish lozim.
Rossiya Premyer-ligasining uchinchi turida "Spartak" safarda Tol’yattining "Akron" jamoasiga qarshi maydonga tushdi va uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi. Bu natija "Spartak" uchun hozircha eng yaxshi ko‘rsatkich emas.
Hozirda "qizil-oq"lar to‘rtta ochko jamg‘arib, musobaqa jadvalida 11-o‘rinni egallab turibdi. Jamoa oldida hali ko‘plab uchrashuvlar bor va ular o‘z o‘yinini yaxshilash ustida ishlashlari zarur.

Шаронов: В игре Спартак есть спад и нервозность
Бывший футболист Роман Шаронов, ранее игравший за казанский "Рубин", поделился своими мыслями о играх московского "Спартака" в начале текущего сезона в разговоре с представителями СМИ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в игре "Спартака" наблюдается спад по сравнению с прошлым годом, и в команде существует нервозная атмосфера. По словам специалиста, теперь нужно наблюдать, как клуб ответит на неудачный старт по игре и результатам.
В третьем туре Российской Премьер-лиги "Спартак" сыграл в гостях с тольяттинским "Акроном", и матч завершился вничью 1:1. Этот результат пока не является лучшим показателем для "Спартака".
В настоящее время "красно-белые" набрали четыре очка и занимают 11-е место в турнирной таблице. У команды впереди еще много матчей, и им необходимо работать над улучшением своей игры.