Batrakov bu mavsumda ko‘proq gol urishi kutilmoqda
Moskvaning “Lokomotiv” jamoasi yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning agenti Vladimir Kuzmichovning aytishicha, futbolchi joriy mavsumda o‘tgan yilgiga nisbatan ko‘proq gol urishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eslatib o‘tamiz, 2024/2025 yilgi mavsumda Batrakov barcha klub musobaqalarida jami 37ta o‘yinda ishtirok etib, 15ta gol urdi va 10ta golli uzatmani amalga oshirdi. Kuzmichovning so‘zlariga ko‘ra, hozircha Batrakov necha marta gol urishini aniq aytish qiyin, biroq u o‘tgan mavsumdagidan ko‘proq natija ko‘rsatishiga ishonadi.
Agentning ta’kidlashicha, Batrakov jamoada muhim o‘rin tutadi va uning g‘alabalarga erishishida asosiy hissasi bor. 2025/2026 yilgi mavsumda futbolchi Rossiya chempionati va Kubogida to‘rtta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urishga ham ulgurgan.
20 yoshli futbolchining “Lokomotiv” bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan. Batrakovning transfer qiymati hozirda 12 million yevroga teng.

Батраков в этом сезоне ожидается, что забьет больше голов
Полузащитник московского "Локомотива" Алексей Батраков, по словам его агента Владимира Кузьмичова, может забить больше голов в этом сезоне по сравнению с прошлым годом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напомним, что в сезоне 2024/2025 Батраков принял участие в 37 матчах всех клубных соревнований, забил 15 голов и сделал 10 голевых передач. По словам Кузьмичова, пока трудно сказать, сколько раз Батраков забьет, но он уверен, что он покажет лучший результат, чем в прошлом сезоне.
Агент подчеркивает, что Батраков занимает важное место в команде и вносит основной вклад в достижения побед. В сезоне 2025/2026 футболист уже успел выйти на поле в четырех матчах чемпионата России и Кубка, забив четыре гола.
Контракт 20-летнего футболиста с "Локомотивом" рассчитан до 30 июня 2029 года. Текущая трансферная стоимость Батракова составляет 12 миллионов евро.