Spartak Kevin Lomonakoni tarkibga qo‘shishni o‘ylamoqda
Independente jamoasining markaziy himoyachisi Kevin Lomonako Moskvaning Spartak klubi qiziqish doirasiga kiritilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Metaratings axborotiga ko‘ra, Spartak jamoasi Lomonakoni tarkibga qo‘shish masalasini yana ko‘rib chiqmoqda. Avvalroq, ushbu futbolchiga nisbatan ham qiziqish bildirgan edi.
Hozirda Spartak klubi Torino jamoasi bilan Saul Koko transferi borasida kelishuvga erisha olmaganligi sababli, boshqa variantlarni ko‘rib chiqmoqda. Shu bilan birga, Spartak rahbariyati Lomonakoninig tezlik borasidagi imkoniyatlaridan shubhalanmoqda.
Lomonakoning o‘zi esa hozircha Rossiya chempionatiga o‘tishga tayyor emas va Yevropaning kuchli ligalaridan takliflar kutmoqda. 2025 yilda Lomonako barcha musobaqalarda jami 30 o‘yinda maydonga tushgan va bir marta golli uzatma amalga oshirgan.

Спартак рассматривает возможность добавить Кевина Ломонако в состав
Центральный защитник команды Independente Кевин Ломоноко попал в сферу интересов московского клуба Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации Metaratings, команда Спартак вновь рассматривает вопрос о подписании Ломоноко. Ранее также проявлялся интерес к этому футболисту.
В настоящее время клуб Спартак рассматривает другие варианты, так как не смог достичь соглашения с командой Торино по трансферу Саула Коко. В то же время руководство Спартака сомневается в скоростных возможностях Ломоноко.
Сам Ломоноко пока не готов перейти в российскую лигу и ожидает предложений из сильных европейских лиг. В 2025 году Ломоноко сыграл в 30 матчах во всех соревнованиях и сделал одну голевую передачу.
Согласно данным Transfermarkt, трансферная стоимость 23-летнего аргентинского футболиста оценивается в 12 миллионов евро.