Ronald Arauho Barselonada qolishini va mamnunligini aytdi
Barselona futbol klubi markaziy himoyachisi Ronald Arauho o‘zining jamoani tark etishi mumkinligi haqidagi savollarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining aytishicha, u mavsumoldi tayyorgarlik davrida yaxshi ishlagan va o‘tgan mavsumda jarohat tufayli yuzaga kelgan qiyinchiliklar endi ortda qolgan. Arauho o‘ziga bo‘lgan ishonchini yana qayta tiklaganini ta’kidladi.
U Barselonada barcha shart-sharoitlardan mamnunligini va jamoani tark etishni istamasligini aytdi. 26 yoshli himoyachining Barselona bilan amaldagi shartnomasi 2031 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan.
Mutaxassislarning hisob-kitobiga ko‘ra, futbolchining transfer qiymati hozirda 35 million yevroga teng. Ronald Arauho Barselona safida asosiy himoyachilardan biri hisoblanadi.
Uning jamoaga sodiqligi va professional yondashuvi murabbiylar hamda muxlislar tomonidan yuqori baholanmoqda. Klub rahbariyati ham Arauho xizmatidan mamnun va unga uzoq muddatli shartnoma taklif qilgan.

Роналд Араухо сказал, что останется в Барселоне и доволен этим
Центральный защитник футбольного клуба Барселона Роналд Араухо прокомментировал вопросы о возможности покинуть свою команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам футболиста, он хорошо работал в предсезонной подготовке, и трудности, возникшие в прошлом сезоне из-за травмы, теперь остались позади. Араухо отметил, что восстановил свою уверенность.
Он сказал, что доволен всеми условиями в Барселоне и не хочет покидать команду. Контракт 26-летнего защитника с Барселоной рассчитан до конца июня 2031 года.
По расчетам специалистов, трансферная стоимость футболиста в настоящее время составляет 35 миллионов евро. Роналд Араухо является одним из основных защитников в составе Барселоны.
Его преданность команде и профессиональный подход высоко оцениваются тренерами и болельщиками. Руководство клуба также довольное услугами Араухо и предложило ему долгосрочный контракт.