Masalitin: “Lokomotiv” chempionlik uchun uzoq kurasha olmaydi
Moskvaning “Spartak” jamoasi faxriysi Valeriy Masalitin Rossiya Premyer-ligasining yangi mavsumida poytaxtning “Lokomotiv” klubi o‘yini haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, “Lokomotiv” jamoasi uzoq muddat davomida chempionlik uchun kurash olib borishga qodir emas. Masalitin fikriga ko‘ra, agar ularga omad kulib boqsa, uchinchi o‘rinni egallashlari mumkin, biroq ko‘proq to‘rtinchi yoki oltinchi o‘rinlar uchun kurashadilar.
Hozirda Rossiya chempionati doirasida uchta tur o‘tkazildi va “Lokomotiv” jamoasi to‘qqiz ochko jamg‘argan holda musobaqa jadvalida yetakchilik qilmoqda. Navbatdagi, to‘rtinchi turda “Lokomotiv” o‘z maydonida “Spartak” jamoasiga qarshi bahs olib boradi.
Ushbu poytaxt derbisi 9 avgust kuni “RJD Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi. Mazkur uchrashuv ikki kuchli jamoa o‘rtasida muhim ahamiyat kasb etadi va natijasi chempionat jadvaliga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Масалитин: “Локомотив” чемпионство не сможет долго бороться
Почетный член московского клуба “Спартак” Валерий Масалитин высказал свое мнение о игре столичного клуба “Локомотив” в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда “Локомотив” не способна долго бороться за чемпионство. По мнению Масалитина, если им повезет, они могут занять третье место, однако скорее будут бороться за четвертое или шестое места.
В настоящее время в рамках чемпионата России прошло три тура, и команда “Локомотив” занимает первое место в таблице, набрав девять очков. В следующем, четвертом туре “Локомотив” будет играть на своем поле против команды “Спартак”.
Это столичное дерби пройдет 9 августа на стадионе “РЖД Арена”. Данная встреча имеет важное значение между двумя сильными командами, и ее результат может повлиять на таблицу чемпионата.