“Spartak”ga qarshi o‘yinda hisob 0:0 bo‘lgan vaqtda “Akron” jamoasi penaltidan zarba berish huquqini oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Penaltini Sefan Lonchar ijro etishga qaror qildi, biroq u to‘pni darvozaga yo‘llay olmadi. Ushbu vaziyat yuzasidan Tolyatti jamoasining tajribali hujumchisi Artyom Dzyuba o‘z fikrini bildirdi.
Dzyubaning so‘zlariga ko‘ra, u penaltini Loncharga topshirdi, chunki Chernogoriya futbolchisi zarbani o‘zi ijro etishni istagan. “Bunday vaziyatda men ham, Savichev ham penaltini tepa olardik.
Biroq Lonchar bunga juda ishtiyoq bildirdi, shu sabab unga imkon berdik. Bu kabi masalalarni jamoada birga hal qilish mutlaqo tabiiy.
Kelajak uchun ham xulosalar chiqardik”, – deydi Dzyuba. Ta’kidlash joiz, uchrashuv davomida Artyom Dzyuba keyinchalik penaltidan gol urib, o‘yinda hisobni 1:1 ko‘rinishiga olib keldi.
Hozirda “Akron” uch turdan so‘ng besh ochkoga ega bo‘lib, Premer-liga turnir jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda.

Почему Дзюба не выбрал бить первый пенальти?
В матче против "Спартака" при счете 0:0 команда "Акрон" получила право на пенальти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пенальти решил исполнить Сефан Лончар, однако он не смог направить мяч в ворота. По этому поводу опытный нападающий тольяттинской команды Артем Дзюба высказал свое мнение.
По словам Дзюбы, он передал пенальти Лончару, так как черногорский футболист хотел сам его исполнить. "В такой ситуации и я, и Савичев могли бы пробить пенальти.
Однако Лончар проявил большое желание, поэтому мы ему дали возможность. Такие вопросы в команде решаются совместно, это совершенно естественно.
Мы сделали выводы и на будущее", – говорит Дзюба. Стоит отметить, что в ходе матча Артем Дзюба позже забил пенальти, приведя к тому, что счет стал 1:1.
В настоящее время "Акрон" после трех туров имеет пять очков и занимает шестое место в турнирной таблице Премьер-лиги.