Karraskal “Dinamo”dan “Flamengo”ga o‘tdi, agent fikri
Hujumkor yarim himoyachi Xorxe Karraskal “Dinamo” jamoasidan “Flamengo” klubiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kolumbiyalik futbolchining agenti Rodrigo Lopes bu transfer bo‘yicha o‘z fikrini “Evro-Futbol” nashriga bildirib o‘tdi. Uning aytishicha, muzokaralar ancha murakkab bo‘lgan, biroq barcha tomonlar uchun muvaffaqiyatli yakunlangan.
Lopes muzokaralar vaqtida barcha ishtirokchilar o‘z ishini yuqori darajada, professional tarzda bajarganini alohida ta’kidladi. Xorxe Karraskal “Dinamo” safida jami 64 rasmiy o‘yinda maydonga tushdi.
Shu vaqt davomida u 9 ta gol urdi va 12 ta samarali uzatmani amalga oshirdi. Bu natijalar futbolchining klubga qo‘shgan hissasi yuqori bo‘lganini ko‘rsatadi.
Ma’lumot uchun, “Dinamo” jamoasi navbatdagi uchrashuvini 10-avgust kuni safarda “Sochi”ga qarshi o‘tkazadi. Bu o‘yin Rossiya chempionatining to‘rtinchi turi doirasida bo‘lib o‘tadi.

Карраскаль перешел из "Динамо" в "Фламенго", мнение агента
Нападающий полузащитник Хорхе Карраскаль перешел из команды “Динамо” в клуб “Фламенго”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Агент колумбийского футболиста Родриго Лопес поделился своим мнением по этому трансферу с изданием “Евро-Футбол”. По его словам, переговоры были довольно сложными, но завершились успешно для всех сторон.
Лопес особо отметил, что все участники переговоров выполняли свою работу на высоком уровне, профессионально. Хорхе Карраскаль провел в составе “Динамо” в общей сложности 64 официальных матча.
За это время он забил 9 голов и сделал 12 результативных передач. Эти результаты показывают, что вклад футболиста в клуб был значительным.
Для справки, команда “Динамо” проведет следующую встречу 10 августа в гостях против “Сочи”. Этот матч пройдет в рамках четвертого тура чемпионата России.